Kierowco! Za pozostawione na drodze błoto możesz słono zapłacić

Policja Racibórz: Pozostawione na drodze błoto to wykroczenie

Kierowcom, którzy, wyjeżdżając z pola czy drogi gruntowej, pozostawiają za sobą warstwę błota, grozi wysoka grzywna lub kara nagany.

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym kierowanie samochodem jest utrudnione ze względu na szybko zapadający zmierzch, opady i przymrozki. Niejednokrotnie kierowcy sprowadzają na siebie dodatkowe niebezpieczeństwo również sami, zaśmiecając lub zanieczyszczając drogi.

- reklama -

– Apelujemy do osób prowadzących prace na polach oraz placach budowy o to, aby nie zanieczyszczały dróg. Złogi błota i innych substancji pozostawione na drodze są bardzo niebezpieczne dla użytkowników dróg i mogą w bardzo dużym stopniu przyczynić się do powstawania zdarzeń drogowych – apelują raciborscy policjanci.

Jak przypomina policja, zanieczyszczenie drogi jest wykroczeniem, za które grozi grzywna nawet do 1500 złotych albo kara nagany. Przed wyjazdem na drogę – pamiętajmy więc o oczyszczeniu ogumienia z nieczystości.

publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Hahaha, dobry żart, drogi powiatowe raciborskie w stronę zachodu (Miedonia-Brzeźnica, Szonowice-Ponięcice i inne) można klasyfikować jako drogi polne. Codziennie nowe błoto, zero interwencji. To tak samo jak z uchwałą antysmogową, niby jest, ale różnicy nie widać. Ustawy i prawo, to tylko na piśmie na dobre samopoczucie urzędników.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here