Spotkanie strażaków weteranów gminy Krzyżanowice [ZDJĘCIA]

Spotkanie strażaków weteranów gminy Krzyżanowice
Spotkanie strażaków weteranów gminy Krzyżanowice

25 listopada odbyło się doroczne spotkanie weteranów i zasłużonych strażaków z jednostek ochotniczych straży pożarnych, działających na terenie gminy Krzyżanowice. Od wielu lat uroczystość ta organizowana jest przez jednostkę OSP w Nowej Wiosce z myślą o strażakach seniorach, którzy przez wiele lat aktywnie uczestniczyli, a wielu z nich nadal uczestniczy w działalności swoich jednostek.

- reklama -

Za bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, wierność strażackiej tradycji, gotowość niesienia pomocy, za działalności na rzecz rozwoju swoich jednostek i przekazywanie swojego doświadczenia młodszemu pokoleniu podziękował prezes Zarządu Gminnego OSP Walter Bożek. Podziękowania i życzenia złożył także wójt gminy Grzegorz Utracki, który zapewnił, że samorząd nadal będzie wspierał finansowo jednostki OSP.

Wśród gości zaproszonych na spotkanie byli: komendant powiatowy PSP w Raciborzu Jan Pawnik, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Stefan Kaptur, Mateusz Wyrba, opiekun jednostek OSP z terenu gminy Krzyżanowice, emerytowani komendanci PSP: Zdzisław Drozd i Andrzej Brzozowski oraz komendant gminny OSP Krystian Jobczyk, zastępca wójt gminy Grzegorz Swoboda, inspektor ds. obrony cywilnej Maksymilian Lamczyk.

Wieczór upłynął w miłej atmosferze. Przy kolacji, a potem przy kawie i kołaczu wspominano dawne czasy, w których brakowało podstawowego sprzętu i wyposażenia, ale nigdy nie brakowało chęci i odwagi, by pomóc bliźnim. Rozmawiano też o sprawach bieżących, o nowoczesnym sprzęcie jaki posiadają jednostki straży pożarnych w gminie.

Jak co roku poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wiosce, które zawsze chętnie pomagają i ściśle współpracują ze strażakami.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here