Przybywa „Zielonych Pracowni” [ZDJĘCIA]

Zielona Pracownia Radzionków
W Szkole Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy w Radzionkowie powstała Zielona Pracownia pod nazwą „Ekolandia”.

Nauka biologii, przyrody, geografii, chemii, fizyki czy geografii może być ciekawsza dzięki „Zielonym Pracowniom”. Wiedzą o tym m.in. uczniowie SP nr 4 w Radzionkowie, gdzie otwarto niedawno „Ekolandię”.

- reklama -

 

Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otwarto w październiku i listopadzie wiele tzw. „Zielonych Pracowni”, na przykład w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paniówkach, w Szkole podstawowej w Czekanowie, w Szkole Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie, w Szkole podstawowej w Kopienicy, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy w Radzionkowie, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych, w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach, w Szkole Podstawowej im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie, cztery w tarnogórskich podstawówkach – Szkole Podstawowej nr 8, Szkole Podstawowej nr 9, Szkole Podstawowej nr 11 i Szkole Podstawowej nr 12.

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy w Radzionkowie powstała „Zielona Pracownia” pod nazwą „Ekolandia”. Projekt pracowni opracowała nauczycielka Joanna Labus-Kolano. W uroczystym otwarciu oprócz uczniów i nauczycieli wzięli udział m.in. Andrzej Pilot – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach, Gabriel Tobor – Burmistrz Miasta Radzionków. Nie zabrakło również rodziców.

W pierwszej części odbył się spektakl o tematyce ekologicznej pt. „Paskudy”. – Inscenizacja pokazała, jak ważne jest to, by każdy z nas poważnie i odpowiedzialnie podchodził do swojej obecności na Ziemi, że ekologia to nie tylko modne hasło, ale jak najbardziej realny obowiązek nas wszystkich – podkreśla nauczycielka SP nr 4 w Radzionkowie Alekdandra Czmok, która przygotowała przedstawienie ze swoim zespołem teatralnym w składzie: Karolina Czmok, Marta Drapała, Nikola Glowik, Marcin Gnot, Oliwia Hachulska, Anna Jasińska, Martyna Mika, Natalia Otrembnik, Justyna Pietryga, Paula Ptasik, Rafał Semczuk.

Po części artystycznej odbyło się przecięcie wstęgi, którego dokonał Burmistrz Radzionkowa z Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Katowicach. – Serdecznie gratuluję wspaniałej pracowni całej społeczności szkolnej – gratulował Andrzej Pilot. Następnie goście zapoznali się z „Ekolandią”. Uczniowie chętnie opowiadali o nowej „Zielonej Pracowni”. Na zakończenie uczestników poczęstowano zielonym tortem.

– A teraz do pracy! Mamy nadzieję, że tak piękne miejsce, jak nasza „Ekolandia”, zachęci wszystkich do wytężonej nauki biologii, przyrody, chemii, fizyki i geografii, a Szkoła Podstawowa nr 4 stanie się miejscem wychowującym mądrych i odpowiedzialnych mieszkańców naszej planety – podkreśla Aleksandra Czmok.

Fot. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Radzionkowie

/j/

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here