Najmłodsi zawodnicy „Łamatora” uczyli się o zdrowiu i bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

Racibórz: Profilaktyka w Łamatorze

28 listopada najmłodsi zawodnicy KS „Łamator” Racibórz wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, przeprowadzonych w ramach programu „Sport, zdrowie, ju jitsu, wolni od uzależnień”.

We wtorkowych, kolejnych już, zajęciach wzięło udział ok. 40 dzieci, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Środki na ten cel Klub Sportowy „Łamator” otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej.

- reklama -

W trakcie zajęć, najmłodsi zawodnicy klubu uczyli się, jak reagować, gdy ktoś straci przytomność, jak udrażniać drogi oddechowe, ułożyć pozycję boczną bezpieczną, jak reagować w przypadku urazu kręgosłupa oraz jak wykorzystywać folię ratunkową czy kołnierz ortopedyczny. Przypomniane zostały również zasady informowania odpowiednich służb ratunkowych.

Dzieciom przedstawiono film szkoleniowy z zakresu bezpieczeństwa w samochodzie oraz odpowiedniego zachowania podczas zabaw na lodzie. Starsi uczestnicy zajęć dowiedzieli się, czym są środki psychoaktywne, narkotyki i dopalacze oraz jak zgubny wpływ mają na organizm człowieka.

Uczestnicy zajęć mieli okazję do nauki resuscytacji oddechowo-krążeniowej na profesjonalnym fantomie podłączonym do komputera, dzięki czemu mogli monitorować poprawność siły i szybkości ucisku klatki piersiowej w sytuacji ratowania życia. Zaprezentowane zostały również filmy edukacyjne, m.in. na temat bezpieczeństwa w samochodzie i podczas zabaw zimowych oraz o sposobie reagowania w trakcie napadu padaczkowego. Dzieci dowiedziały się nawet, jakimi metodami bezpiecznie usunąć kleszcza.

Najmłodsi bardzo entuzjastycznie podeszli do prowadzonych zajęć i aktywnie uczestniczyli w ich przebiegu. Klub Sportowy „Łamator” Racibórz składa serdeczne podziękowania firmie Life Ratownictwo Medyczne za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć a Miastu Racibórz – za wsparcie.

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/
Fot. KS „Łamator” Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here