Podarunki od Serca. Akcja dla małych pacjentów szpitala w Zabrzu [ZDJĘCIA]

Podarunki od Serca 2016.
Podarunki od Serca 2016.

W najbliższą środę ruszy zbiórka odzieży, zabawek i kosmetyków dla pacjentów z oddziałów pediatrycznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. Inicjatorką przedsięwzięcia jest Małgorzata Górecka, właścicielka Crazy Club.

6 grudnia rozpocznie się zbiórka odzieży, zabawek i kosmetyków dla małych pacjentów z oddziałów pediatrycznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. Inicjatorką przedsięwzięcia pod nazwą „Podarunki od Serca” jest Małgorzata Górecka, właścicielka Crazy Club. Wszyscy chętni, którzy chcieliby sprawić radość dzieciaczkom podarunki mogą przynosić do siedziby Crazy Club. Akcja potrwa do 15 stycznia.

- reklama -

Zabawki, ubranka, gry edukacyjne, pościel czy środki pielęgnacji dla niemowląt – wszystko to potrzebują mali pacjenci z zabrzańskiego szpitala. Zbiórka świątecznych darów odbędzie się po raz piąty z inicjatywny właścicielki Crazy Clubu. Poprzednie akcje zakończyły się dużym sukcesem. Ludzi z ogromnym sercem i empatią okazało się mnóstwo, organizatorzy nie marzyli, że otrzymają tyle wspaniałych upominków. Radość obdarowanych była bezcenna. Dlatego „Podarunki od serca” będą kontynuowane.

Samodzielny Publiczny Szpital nr 1 w Zabrzu to m.in. szereg oddziałów pediatrycznych, na których leżą ciężko chorzy mali pacjenci z całej Polski. Dzieci od noworodków po nastolatków walczą tam o każdy miesiąc, dzień, a niektórzy nawet godzinę życia. Wielu z nich spędzi tam święta Bożego Narodzenia. Dlatego aby sprawić im chociaż trochę przyjemności, właścicielka Crazy Clubu postanowiła zorganizować świąteczną zbiórkę i wręczyć małym pacjentom prezenty. – W okresie Świąt Bożego Narodzenia każde dziecko chce poczuć się wyjątkowo i zostać obdarowane przez najbliższych upominkami. Nie każde przebywające na oddziale może liczyć na prezent od rodziny, więc czasem my, ludzie dobrej woli musimy ich zastąpić – tłumaczy i zachęca do udziału w świątecznej akcji Małgorzata Górecka.

Udział w akcji jest dobrowolny, a zebrane w ten sposób dary,będą przekazane najbardziej potrzebującym pacjentom, którzy z powodu sytuacji rodzinnej nie posiadają odpowiedniego zapotrzebowania w dane rzeczy. Podarunki można przynosić do siedziby Crazy Clubu przy ul. Kochanowskiego 3 do 15 stycznia 2018 r. – Zabawki, ubranka mogą być używane, ale czyste i w dobrym stanie, ładnie zapakowane, tak aby nowym właścicielom sprawiły radość i dzięki nim mogły choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie, z którą codziennie toczą bój – tłumaczy Małgorzata Górecka. – Każde dziecko, które przyniesie upominki dla swoich chorych rówieśników, otrzyma niespodziankę – zapowiada inicjatorka akcji charytatywnej i zachęca do udziału.

Partnerami akcji są: Akademia Fitness, Drukol Sp. z o.o., Proline 24 Sabina Kotlorz oraz Adventure Media.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here