Rodzina gwarantem bezpieczeństwa. Spotkanie z dr Wandą Półtawską

Rodzina gwarantem bezpieczeństwa
Rodzina gwarantem bezpieczeństwa

To hasło jest mottem przewodnim dwudniowych spotkań małżeńskich oraz rodzinnych w Opolu i Raciborzu. Spotkanie poprowadzi znana i zasłużona działaczka ruchu pro – life z Krakowa dr Wanda Półtawska – dr nauk medycznych, lekarz psychiatra, przyjaciółka Jana Pawła II.

- reklama -

W sobotę 9 grudnia od godz. 10.00 do 21.00 w opolskim Centrum Wystawienniczo Kongresowym pod patronatem ks. bp. Andrzeja Czai realizowany będzie ciekawy program poświęcony problematyce miłości, małżeństwa i rodziny. Będą to: panele dyskusyjne, spotkania z psychologami, psychoterapeutami , pedagogami oraz prawnikami, porady dla osób poszkodowanych w wyniku przestępstwa w rodzinie, koncerty, uwielbienie, Eucharystia i adoracja. W strefie muzycznej przewidziano występy popularnych zespołów w ramach Koncertu Uwielbienia.

Natomiast w niedzielę 10 grudnia o godz. 9.30 w raciborskim klasztorze Annuntiata pod tym samym hasłem rozpocznie się spotkanie małżonków i rodzin uwielbieniem Jezusa Chrystusa oraz Adoracją przed Przenajświętszym Sakramentem. O godz. 11.00 sprawowana będzie Eucharystia a o 13.00 rozpocznie się konferencja zatytułowana „Miłość w działaniu- konkretne budowanie relacji małżeńskich na co dzień, jedność w wychowaniu dzieci”. Spotkanie poprowadzi znana i zasłużona działaczka ruchu pro – life z Krakowa dr Wanda Półtawska- dr nauk medycznych, lekarz psychiatra, przyjaciółka Jana Pawła II. Była przy Jego śmierci w Watykanie.

Podczas II Wojny Światowej więziono Ją w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbruck, gdzie kobiety traktowano w okrutny sposób jako „ króliki doświadczalne”. Te doświadczenia skłoniły Ją do traktowania życia ludzkiego jako największego dobra danego nam przez Boga.

Mimo podeszłego wieku /96 lat/ dr Wanda Półtawska jest bardzo aktywna w obronie życia ludzkiego i poniżania godności kobiet. W uznaniu Jej zasług 3 maja 2016 roku Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował Ją najwyższym polskim odznaczeniem – Orderem Orła Białego.

Organizatorzy zapraszają do klasztoru Annuntiata w Raciborzu szczególnie młode małżeństwa, także z małymi dziećmi, którym zapewniają opiekę.

Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny.

K.N.

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Jestem pełen podziwu, iż tak wielce zasłużona osoba dla naszej Ojczyzny , mimo podeszłego wieku przyjedzie do Raciborza. Ludzie przyjdźcie na to spotkanie do klasztoru.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here