„Śpiąca królewna” i św. Mikołaj w Roszkowie [ZDJĘCIA]

mikolaj spiaca krolewna roszkow
Św. Mikołaj w Roszkowie.

Jak co roku wizytę św. Mikołaja poprzedził spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Roszkowa.

Wieczorem 6 grudnia świetlica w Roszkowie zmieniła się w teatr. W minionych latach miejscowi aktorzy przedstawili tu „Kopciuszka”, „Królewnę Śnieżkę”, „Czerwonego Kapturka”, „Śpiącą Królewnę”, „Kota w butach”, „Jasia i Małgosię”, „Brzydkie kaczątko” i „Małą Syrenkę”. Tym razem publiczność ponownie miała okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”. – Kiedy rozpoczął się spektakl, wszystkie gwary i śmiechy ucichły. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów bajki. Cała inscenizacja była przygotowana bardzo profesjonalnie. Kostiumy, scenografia (wykonane przez aktorów) oraz sama gra aktorska wzbudziły wśród zgromadzonej publiczności, szczególnie tej najmłodszej, duży podziw. Aplauz dla wykonawców był szczery i gorący, a brawa huczne. Miło było dostrzec uśmiechy na twarzach dzieci, oglądających swoje mamusie w nietypowych okolicznościach – relacjonuje Urząd Gminy Krzyżanowice.

- reklama -

Po przedstawieniu pojawił się św. Mikołaj z prezentami. Rozstrzygnięto też konkurs na najciekawszy list napisany do św. Mikołaja. Główną nagrodę otrzymała Amelia Kisiel.

W trakcie wydarzenia działała mikołajkowa kawiarenka, w której można było kupić kawę i domowe ciasta upieczone przez gospodynie z Roszkowa.

Takie przedstawienia w mikołajki odbywają się w Roszkowie od wielu lat. Inicjatorką była Maria Riedel, która zmarła wiosną tego roku. To ona zainteresowała pomysłem dorosłych mieszkańców Roszkowa, przekonała rodziców, babcie i dziadków, aby co roku 6 grudnia wystąpili w bajce dla dzieci. Do aktorów, którzy grają od lat, dołączają nowi – dzieci, które kiedyś zasiadały na sali jako widzowie.

Obsada bajki „Śpiąca Królewna”:
Narrator – Beata Górka
Król – Aleksandra Stępień
Królowa – Kamila Kupka
Królewna – Agnieszka Blokesz
Królewicz – Barbara Kramarczyk
Dobra Wróżka – Elwira Kegel
Wróżki – Patrycja Riedel, Magda Wróbel, Klaudia Turoń, Teresa Kasza, Iwona Kołek, Julia Kołek
Zła Wróżka – Genia Bugla
Babuleńka z wieży – Beata Stasz
Stary Dworzanin – Magdalena Chluba
Lokaj – Jakub Górka
Służąca – Maja Wróbel
Herold – Dominika Liszka

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here