Policjanci zwrócą uwagę na oświetlenie pojazdów

Policjanci zwrócą uwagę na oświetlenie pojazdów
Policjanci zwrócą uwagę na oświetlenie pojazdów

Na sobotę 9 grudnia raciborska drogówka zapowiada działania prewencyjne „Twoje światła –twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

- reklama -

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Policjanci z raciborskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

Raciborska drogówka wspólnie z stacją diagnostyczną „MADAG” mieszczącą się w Raciborzu przy ul. Opawskiej 155, zapraszają wszystkich kierowców w dniu 9 grudnia br. w godzinach : 9.00-12.00 na darmową regulację świateł w samochodzie. W dniach od 2 do 16 grudnia policjanci ruchu drogowego prowadzą na naszych drogach działania kontrolno-prewencyjne. Szczególną uwagę zwrócą na oświetlenie pojazdów.

Poniżej termin i miejsce, w którym można skorzystać z porad fachowców:

09.12.2016 r., godz. 9.00-12.00: stacja diagnostyczna MADAG, Racibórz, ul. Opawska 155.

Będzie też możliwość skonsultowania się z doświadczonym policjantem na temat nurtujących Państwa pytań z dziedziny przepisów prawa o ruchu drogowym.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here