„Taniec bez granic” – koncertem galowym podsumują realizację projektu

Racibórz, RCK:

12 grudnia, uczestnicy projektu wspólnie zaprezentują polskie i czeskie tańce narodowe i regionalne, których nauczyli się podczas warsztatów tanecznych w Polsce i w Czechach.

We wtorek (12 grudnia), o godz. 12:00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert galowy, będący podsumowaniem polsko-czeskiego projektu pt. „Taniec bez granic”. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane efekty realizacji 7 kluczowych działań projektu oraz współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 w Raciborzu i 4 szkołami podstawowymi z Ostrawy, Urzędem Miasta Racibórz i Urzędem miejskiego obwodu dzielnicy Ostrawy Moravská Ostrava a Přívoz a także współorganizatorem koncertu – Raciborskim Centrum Kultury.

- reklama -

W koncercie, podczas którego uczniowie zaprezentują polskie i czeskie tańce narodowe i regionalne, uczestniczyć będzie łącznie 120 polskich i czeskich uczniów, dyrektorzy i nauczyciele 4 szkół partnerskich oraz starosta i wicestarosta miejskiego obwodu dzielnicy Ostrawy Moravská Ostrava a Přívoz, przedstawiciele Urzędu Miasta Racibórz, Euroregionu Silesia oraz rodzice czeskich i polskich uczestników projektu.

Polsko-czeski projekt realizowany był w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska na lata 2014-2020, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. „Taniec bez granic” jest trzecim wspólnym polsko-czeskim projektem, realizowanym w czasie trwającej już 5 lat współpracy. Na najbliższe lata zaplanowane zostały kolejne wspólne przedsięwzięcia.

publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here