Finał Szlachetnej Paczki w Raciborzu [ZDJĘCIA]

szlachetna paczka raciborz
Szlachetna Paczka w Raciborzu, zdjęcie archiwalne

W sobotę i w niedzielę 25 wolontariuszy przyjmowało i pakowało dary dla wybranych rodzin, które w tym roku otrzymały pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka.

2 dni intensywnej pracy, 25 wolontariuszy na pełnych obrotach, blisko 850 zapakowanych kartonów, dziesiątki pokonanych kilometrów, 42 obdarowane rodziny i bezcenna radość – w niedzielę, 10 grudnia, w Raciborzu odbył się finał Szlachetnej Paczki pod przewodnictwem wolontariuszy ze Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości.

- reklama -

– To był weekend prawdziwych cudów – przyznał Tomasz Kuryłowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości, a zarazem lider Szlachetnej Paczki w Raciborzu. Po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia stanęli na wysokości zadania i wywołali radość na twarzach dziesiątek, a nawet setek osób.

W miniony weekend swój finał miały dwa duże projekty nadzorowane przez nieocenionych wolontariuszy Pracowni Przyszłości. W Opolu w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyła się zimowa edycja Festiwalu Strefa Chwały pod hasłem „Rodzina Gwarantem Bezpieczeństwa”, która kontynuację miała w niedzielę w Klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Podczas Strefy Chwały odbyły się spotkania, konferencje, panele dyskusyjne, rozmowy ze specjalistami ds. rodziny, nie zabrakło również ciekawej muzyki. Gośćmi dwudniowego przedsięwzięcia byli m.in.: bp Andrzej Czaja, aktor Radek Pazura, Jacek Wrona – były agent CBŚ czy dr Wanda Półtawska. Pieczę nad organizacją wydarzenia trzymał Michał Fita, prezes Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości.

W czasie, gdy odbywał się Festiwal, w Raciborzu w SP 15 trwały intensywne przygotowania do finału Szlachetniej Paczki. W sobotę i w niedzielę od bladego świtu do późnych godzin wieczornych 25 wolontariuszy przyjmowało i pakowało dary dla wybranych rodzin, które w tym roku otrzymały pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka. – Zapakowaliśmy prawie 850 kartonów z podarunkami. Skręcaliśmy meble. Dla naszych darczyńców przygotowaliśmy stroiki, ciasta i ciasteczka. Był to dla nas bardzo intensywny czas, ale radość obdarowanych zrekompensowała cały nasz wysiłek – mówi ze wzruszeniem Tomasz Kuryłowicz.

Do projektu z terenu Raciborza i okolic włączono 42 rodziny. W pomoc wolontariuszom zaangażowali się także przedstawiciele Raciborskiego Klubu Off Road 4×4 oraz Jednostka Strzelecka Racibórz.

publ. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here