Gwiazdka Serc 2017 – co jeszcze w ten weekend?

gwiazdka serc 2016
Gwiazdka Serc 2016.

XVII edycja Gwiazdki Serc w RCK, „Chłopiec z zapałkami” w wykonaniu Midraszowego Teatru Żydowskiego, XIII Forum Osób Niepełnosprawnych na zamku, charytatywny jubileuszowy koncert SKZR Źródło czy kiermasze bożonarodzeniowe – zobacz, co jeszcze przygotowano na ten weekend.

15 grudnia o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się XVII Gwiazdka Serc.

- reklama -

W tym roku Racibórz świętuje 800 lat nadania praw miejskich, więc tegoroczne motto  XVII Gwiazdki Serc brzmi „800-lecie! Co o tym wiecie?” Ile wiedzą tegoroczne gwiazdy, dowiecie się, przybywając 15 grudnia na koncert do RCK.  Rozpoczęcie o godz. 18:00.

Od 17. lat członkowie Raciborskiej Izby Gospodarczej gromadzą znanych raciborzan, by w jedno grudniowe popołudnie pokazali się z zupełnie innej strony. W tym roku w rolach głównych zobaczymy m.in. lokalnych samorządowców, przedsiębiorców, urzędników, dziennikarzy czy nauczycieli. Znane raciborskie osobistości zaprezentują swoje aktorskie, wokalne, taneczne, kabaretowe oraz recytatorskie talenty. Widowisko, jakim jest Gwiazdka Serc, ma wymiar charytatywny. Dochód uzyskany ze sprzedaży biletów-cegiełek trafi do potrzebujących, a wszystkie występujące osoby robią to na zasadzie wolontariatu.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ wpisuje się w obchody 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Już samo hasło przewodnie tej edycji koncertu nawiązuje do jubileuszu: „800-lecie! Co o tym wiecie!” No właśnie, co wiedzą występujący o historii Raciborza? Okazuje się, że całkiem sporo, a ich wiedzę będzie można ocenić przychodząc 15 grudnia na koncert. Bilety-cegiełki zakupić można m.in. w siedzibie RIG przy ul. Batorego 7 (I p.), w kasie Raciborskiego Centrum Kultury, Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Kilińskiego 2 oraz Piwiarni Racibórz, ul. Wojska Polskiego 9H.

Warto podkreślić, że środki finansowe, jakie udało się zebrać, tylko podczas ubiegłorocznej edycji koncertu, to kwota ponad 30 tys. zł. Przekazano je m.in. na ciepłe posiłki dla najuboższych dzieci z raciborskich Szkół Podstawowych nr 1, 13, 15 i 18. Wsparcie otrzymał także Zespół Szkół Specjalnych na posiłki dla podopiecznych, organizację obozu sportowo-kondycyjnego oraz zabiegi rehabilitacyjne. Z pomocy skorzystało także Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM”. Z zebranych środków udało się wyposażyć salę do terapii i zabawy dla dzieci z autyzmem. Ufundowano również stypendia za dobre wyniki w nauce, które otrzymali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2 ,,Mechanik” w Raciborzu. Założeniem Gwiazdki Serc jest dobroczynny charakter oraz pomoc osobom potrzebującym.

Bieżące informacje o Koncercie Charytatywnym Gwiazdka Serc znajdują się na oficjalnym Fanpage: https://www.facebook.com/GwiazdkaSerc/?fref=ts.

gwiazdka serc 2017

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here