Kierowca fiata „wydmuchał” prawie 1,4 promila alkoholu

Policja prowadzi akcję „Alkohol i narkotyki”
Policja prowadzi akcję „Alkohol i narkotyki”

W ramach akcji „Alkohol i narkotyki”, policjanci skontrolowali stan trzeźwości 929 osób. Jeden z zatrzymanych do kontroli kierowców prowadził „na podwójnym gazie”.

Wczoraj, tj. 14 grudnia, raciborscy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”, w trakcie których wykorzystali cały dostępny sprzęt, służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców.

- reklama -

Akcja prowadzona była w kilkunastu punktach kontrolnych na terenie Raciborza. W trakcie działań, stróże prawa skontrolowali stan trzeźwości 929 osób. Z dalszej jazdy udało się wyeliminować jednego kierowcę, który prowadził swój pojazd „na podwójnym gazie”.

Nieodpowiedzialny mężczyzna to 57-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Został zatrzymany przez drogówkę na ulicy Hulczyńskiej w Raciborzu. Mężczyzna kierował fiatem, a po przebadaniu alkomat w jego organizmie wykazał prawie 1,4 promila alkoholu.

– Ponownie apelujemy do kierujących o rozsądek i wyobraźnię, aby po spożyciu alkoholu nie siadać za kierownicę do swojego pojazdu. Pamiętajmy, włączmy myślenie przed, a nie po tym, jak dojdzie do nieszczęścia – apeluje raciborska policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here