Starosta Winiarski odebrał nagrodę za remont kaplicy zamkowej

Starosta Winiarski odebrał nagrodę za remont kaplicy zamkowej
Starosta Winiarski odebrał nagrodę za remont kaplicy zamkowej

13 grudnia w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach odbyło się wręczenie Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków.

- reklama -

Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego odebrał starosta Ryszard Winiarski. Starostwo Powiatowe zostało nagrodzone za wykonanie renowacji kaplicy zamkowej w Raciborzu.

Wyróżnienia wręczył członek Zarządu Województwa Śląskiego Henryk Mercik podczas sesji konserwatorskiej pt. „Skarby światowego dziedzictwa”.

/ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Ta nagroda należała się Panu Adamowi Hajdukowi – poprzedniemu staroście.
    Renowacja i zakończenie odbudowy Zamku Piastowskiego oraz podjęcie i zakończenie budowy nowego szpitala, wyposażenie go, to też zasługa starosty Hajduka. Należy to zapisać złotymi literkami w historii Raciborza. Tego nie można zapomnieć.

  2. Inicjatorem i organizatorem remontu kaplicy zamkowej był śp. Ks. prałat Stefan Pieczka.
    Potem wszystko stanęło w miejscu. Teraz na pewno Ks. Prałat cieszy się razem z nami z tego ukończonego dzieła. „Pan Bóg działa przez ludzi i zdarzenia”.

  3. Ciekawe jak zakończy się sprawa pomyłek Pana Winiarskiego w swoich zeznaniach podatkowych. Czekamy na efekt odwołania prokuratorskiego od tego dziwnego wyroku sądu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here