Koncert kolęd chóru Bel Canto na Zamku Piastowskim

mlodziezowy chor bel canto raciborz zamek piastowski
Bel Canto. Fot. Zamek Piastowski w Raciborzu.

Młodzieżowy chór Bel Canto istnieje ponad 21 lat. W sobotę na zamku zaprezentuje kolędy.

- reklama -

30 grudnia o godz. 17:00 w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu młodzieżowego chóru Bel Canto z Raciborza. Wstęp wolny.

Młodzieżowy chór Bel Canto istnieje ponad 21 lat. Skład chóru stanowią dzieci i młodzież w wieku od 9 do ponad 30 lat. Chór powstał na przełomie 1995/1996 roku jako chór Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. Aktualnie chór działa pod egidą Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny Pomocna Dłoń w Raciborzu. Od początku poczynaniom chóru przyświeca motto „Śpiew jest mową serca; ku pociesze i radości serc ludzkich oraz na chwałę Boga najwyższego”. Założycielem chóru i dyrygentem do chwili obecnej jest Marceli Reszka. Od dwóch lat drugim dyrygentem chóru jest Iwona Sedlaczek.

Przez ponad 21 lat działalności chór dał kilkaset koncertów, jest również wielokrotnym laureatem konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych i wojewódzkich. Chór został odznaczony Brązową Odznaką Honorową przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział śląski w Katowicach 15 IX 2006 r. oraz Srebrną Odznaką Honorową przez Śląski Związek Chórów i Orkiestr Zarząd Główny w Katowicach 23 III 2011 r,. Z okazji 100-lecia zjednoczonego ruchu śpiewaczego na Śląsku w uznaniu zasług i osiągnięć w upowszechnianiu idei śpiewaczej oraz za aktywne uczestnictwo w chóralnej wspólnocie, młodzieżowy chór Bel Canto z Raciborza został wyróżniony „dyplomem specjalnym” w 2011 roku.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here