39-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu

Policja prowadzi akcję „Alkohol i narkotyki”
Policja prowadzi akcję „Alkohol i narkotyki”

Raciborscy policjanci podsumowali działania w ramach świątecznego weekendu. Łącznie ujawniono 2 nietrzeźwych kierujących.

 

- reklama -

 

W miniony weekend, 23-26 grudnia, raciborscy funkcjonariusze w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. – Rekordzista to 39-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który do kontroli drogowej zatrzymany został w godzinach nocnych 23 grudnia w Kornicach na ulicy Leśnej, jak kierował samochodem marki audi. Po przebadaniu na alkomacie mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – podaje Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apeluje KPP w Raciborzu.

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here