Racibórz: Miasto zapewnia dowóz niepełnosprawnych dzieci do szkół

Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu. SOR
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu

Miasto Racibórz wspiera rodziców niepełnosprawnych dzieci z gminy, finansując dowożenie ich pociech do szkół. W przyszłym roku w budżecie zarezerwowano na ten cel 320 tysięcy złotych.

W raciborskich przedszkolach i szkołach podstawowych uczą się i wychowują dzieci z całego regionu. Dotyczy to zwłaszcza placówek, które pracę dydaktyczną mają dostosowaną do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Miasto Racibórz wspiera rodziców niepełnosprawnych dzieci z gminy, finansując dowożenie ich pociech do szkół. Często nie mogą oni dowieźć dzieci na lekcje z uwagi na własną pracę albo dlatego, że nie mają samochodów przystosowanych do przewozu wózka inwalidzkiego.

- reklama -

W zeszłym roku autobusy woziły 53 dzieci. W niektórych przypadkach busy jeździły do dalekiej Dąbrowy Górniczej, gdzie znajduje się specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych. W 11 przypadkach rodzice sami dowozili uczniów, wówczas miasto refunduje im koszty transportu. W przyszłym roku w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 320 tysięcy złotych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here