Ślubowanie nowych funkcjonariuszy w Śląskim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy w Śląskim Oddziale Straży Granicznej
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

3 stycznia w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach, gdzie obecnie swą siedzibę mają władze województwa śląskiego, nowo przyjęci funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej złożyli uroczyste ślubowanie. A jeszcze w tym roku formacja chce przyjąć kolejne 44 osoby.

- reklama -

Uroczystość obyła się w westybulu gmachu Sejmu Śląskiego, jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc na Śląsku, aby podkreślić, iż Straż Graniczna jest ważnym elementem systemu bezpieczeństwa państwa. Jest ona ściśle powiązana z terenem na którym działa i musi w tym zakresie współdziałać z innymi służbami i instytucjami, a przede wszystkim ze społeczeństwem. Uroczystość w tym miejscu odbyła się dzięki uprzejmości Wojewody Śląskiego.

Ślubowanie, w obecności Wicewojewody Śląskiego Mariusza Trepki, Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ŚUW Magdaleny Szewczuk – Szturc, Dyrektora Biura Administracyjnego ŚUW Doroty Drdzeń, Dyrektora Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach Haliny Biedy oraz kadry kierowniczej Oddziału i rodzin odebrał płk SG Adam Jopek Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant ŚlOSG przywitał nowych funkcjonariuszy w szeregach Straży Granicznej, podkreślił znaczenie słów roty ślubowania i życzył wszystkim nowo przyjętym funkcjonariuszom zadowolenia z pełnienia służby. Błogosławieństwa ślubującym funkcjonariuszom udzielił Dziekan Ewangelicki SG płk SG Kornel Undas oraz kapelan KaOSG ks. szer. SG Robert Młynarczyk.

Przyjęci w szeregi Straży Granicznej funkcjonariusze, ośmiu mężczyzn i pięć kobiet, musieli przejść proces postępowania kwalifikacyjnego, składający się z: testów z wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, psychologicznych oraz z badania na wariografie i rozmowy kwalifikacyjnej. Za kilka dni pojadą oni do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po powrocie będą pełnić służbę w placówkach Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, Katowicach – Pyrzowicach, Bielsku – Białej i Opolu.

Dzień wcześniej nowo przyjęci funkcjonariuszy odwiedzili Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Tu dzięki uprzejmości Dyrekcji placówki funkcjonariusze z pomocą nowoczesnych technologii audiowizualnych, interaktywnych stanowisk pozwalających na poznanie historii Powstań Śląskich, Plebiscytu na Górnym Śląsku oraz codziennego życia mieszkańców Śląska, mieli możliwość uczestniczyć we wspaniałej lekcji patriotyzmu.

W Śląskim Oddziale Straży Granicznej w dalszym ciągu prowadzona jest rekrutacja kandydatów do służby. W 2018 roku ŚlOSG planuje przyjąć w swoje szeregi 44 osoby, które będą pełniły służbę w Placówkach Straży Granicznej w Opolu, Rudzie Śląskiej, Bielsku – Białej oraz Katowicach-Pyrzowicach. Osoby zainteresowane proszone są o składanie ofert osobiście w Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu (poniedziałki, wtorki i czwartki) oraz na terenie wszystkich Placówek ŚlOSG (raz w miesiącu). Wszelkie informacje dotyczące zasad naboru oraz terminów składania ofert dostępne są na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce „Nabór do służby i pracy”.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here