Prawie 500 osób na starcie Biegu Nadodrzańskiego [ZDJĘCIA]

bieg nadodrzanski raciborz
IV Bieg Nadodrzański

Czwartą edycję biegu, którego trasa wiodła bulwarami i wałami, wygrał Tomasz Marcinek. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Szyjka.

Sporym zainteresowaniem cieszył się zeszłoroczny projekt 4Biegi Racibórz, który był formą uczczenia obchodów jubileuszu 800-lecia przyznania praw miejskich Raciborzowi. Łączył w sobie cztery najważniejsze raciborskie biegi: Bieg Nadodrzański, Bieg Twardziela, Bieg bez Granic i Rafako Półmaraton Racibórz. W zawodach w ramach projektu uczestniczyło ok. 3000 biegaczy. Pokazało to, jak popularne staje się bieganie w regionie. Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił więc kontynuować akcję.

Jako pierwszy, podobnie jak w minionym roku, był Bieg Nadodrzański, który odbył się 7 stycznia. Była to czwarta edycja biegu, którego prawie dziesięciokilometrowa trasa wiedzie nadodrzańskimi bulwarami i wałami wzdłuż kanału Ulga. Deszczowa pogoda nie przestraszyła biegaczy – na starcie pojawiło się 480 osób z całego regionu, także z Czech. Jako pierwszy na metę dobiegł Tomasz Marcinek z Raciborza. Walka o drugie miejsce trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie lepszy okazał się Mateusz Wolnik z Lysek. Trzecią lokatę zajął Damian Drożdż z Wodzisławia Śląskiego. Wśród kobiet, tak jak w trzeciej edycji, najlepsza była Anna Szyjka z Raciborza. Drugie miejsce zajęła Michalina Janowska z Rybnika, a trzecie Anna Olaniszyn z Raciborza.

Do pobrania: Wyniki IV Biegu Nadodrzańskiego.