Koncert Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych w kościele św. Mikołaja [ZDJĘCIA]

2
koncert elzbieta andrzej biskup raciborz
Koncert Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów w kościele św. Mikołaja

Już po raz 17. odbył się Koncert Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów.

W wieczór Trzech Króli w raciborskim kościele pod wezw. św. Mikołaja odbył się Koncert Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych zorganizowany przez parafię pod przewodnictwem ks. proboszcza Adriana Bombelka.

- reklama -

„Jezu, Jezu malusieńki” – tą pastorałką rozpoczął program zespół gospodarza koncertu przy własnym akompaniamencie. Po raz pierwszy udział wzięli wokaliści z utworzonego przez Elżbietę Biskup Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Wokaliści zaśpiewali pieśń „Hej kolędo”, a soliści Ewelina Kozub pastorałkę „Pani Zielonooka” oraz Emilia Franica „Zasnęli Anieli”. Uznanie wśród licznie zgromadzonych słuchaczy zdobył zespół smyczkowy „Pod nutką” z Prywatnej Szkoły Muzycznej w Rydułtowach.

Wokaliści zespołu „MIRAŻ” Elżbiety Biskup z Młodzieżowego Domu Kultury, Natalia Tul i Kamil Klimek, byli wykonawcami tradycyjnej kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Usłyszeliśmy również pieśni: „Miłość świąteczna” w wykonaniu Roksany Lewak, „Gwiazdo nadziei” śpiewanej przez duet Oli Figurniak i Kamila Klimek. Wieloletnia uczestniczka tych koncertów i wychowanka zespołu „Miraż” Marzena Korzonek została nagrodzona gorącymi brawami za dynamiczne wykonanie kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Również Dawid Goc i Michał Stuchły z tego zespołu zaśpiewali klasycznie kolędę „Do szopy hej pasterze”. Pastorałka „Ciche zaklęcie” została zaprezentowana przez Hanię Hołek, a Judyta Pisarczyk wykonała powszechnie lubianą i często śpiewaną kolędę „Mizerna cicha”. Kolejne utwory również spodobały się słuchaczom: „Kolędowe piano” zespołu „Miraż”, „Bo przecież jesteś” w wykonaniu Oli Figurniak. Z podziwem słuchano „Świąteczne błagania” śpiewane przez Magdę Wojak – tutejszą parafiankę, studentkę III roku wokalistyki Akademii Muzycznej w Katowicach. Towarzyszył jej „Miraż”.

Wokalistki „Mirażu”: Magdalena Zając, Patrycja Fojtzik i Anna Zając zaprezentowały jeszcze znaną kolędę „ Gdy się Chrystus rodzi”. Dwukrotnie wychodziła na środek Ewa Lopocz nagradzana długo mocnymi oklaskami. Jest miejscową parafianką i studentką Akademii Muzycznej w Katowicach – wydziału wokalistyki, o pięknym sopranie operowym. Śpiewała utwór „Cantigue de Noel”.

W finalnej części koncertu Natalia Tul – wokalistka zespołu „Miraż” śpiewała pieśń „Nasze święta”, po czym wszyscy wykonawcy gralii śpiewali znaną prawie na całym świecie kolędę „Cicha noc”.

Miłą atmosferę wytworzyli profesjonaliści prowadzący koncert, aktorzy znani również z programów telewizyjnych, raciborzanie Roksana Lewak i Tomasz Solich.

Wokalistom akompaniowali: zespół instrumentalny i kwartet smyczkowy pod kierownictwem Pawła Harańczyka, zespół instrumentów smyczkowych „Pod nutką” z Rydułtów pod kier. Anny Urbańczyk i sekcja instrumentów dętych pod kier. Marcina Starzec.

Kierownictwo muzyczne koncertu w tym aranżacje przygotował Paweł Harańczyk. Scenariusz całości opraciwali Elżbieta i Andrzej Biskupowie.

Tegoroczna edycja koncertu Bożonarodzeniowego w kościele św. Mikołaja mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu Ks. proboszcza, dziekana Adriana Bombelka, który jest również z zainteresowania i umiejętności muzykiem.

Na pożegnanie podziękował On po kolei wszystkim wykonawcom, realizatorom i sponsorom oraz na cały Nowy Rok udzielił obecnym pasterskiego Błogosławieństwa.

test: Krystian Niewrzoł
zdjęcia: Anna Łapka

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Jarek

    Koncert dobrze przygotowany i poprowadzony na bardzo wysokim poziomie

  2. Jarek

    Panie Solich. Pięknie i składnie Pan mówił ale spodnie i buty wcale nie pasowały do tego rodzaju imprezy i to jeszcze religijnej. Niech Pan spojrzy jak ubrali się wykonawcy. Chyba ,że ma Pan Kościół gdzieś?
    Ale publiczności nie można lekceważyć. Mam sklep odzieżowy i na koncert bym Pana modnie ubrał. Szkoda , że nie wiedziałem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here