Koncert Noworoczny Grupy Bez Nazwy w DK Strzecha

grupa bez nazwy dk strzecha raciborz
Grupa Bez Nazwy.

W Strzesze będzie można usłyszeć amerykańskie standardy bożonarodzeniowe, polskie piosenki zimowe i polskie kolędy tradycyjne w nowych aranżach.

19 stycznia o godz. 18:00 w DK Strzecha (ul. Londzina 38) Koncert Noworoczny da Grupa Bez Nazwy. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK i na stronie: http://biletyna.pl/event/KONCERT-NOWOROCZNY-w-wykonaniu-GRUPY-BEZ-NAZWY-RCK-DK-Strzecha-sala-widowiskowa-Raciborz-e65332.html. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

- reklama -

Styczniowy Koncert Noworoczny to przede wszystkim amerykańskie standardy bożonarodzeniowe i polskie piosenki zimowe. Nie zabraknie również polskich kolęd tradycyjnych w nowych aranżach. Grupa zagra w składzie: Agnieszka Busuleanu-Jaksik – wokal, Stefan Konopnicki – gitara basowa, Krzysztof Fulneczek – gitara, Tadeusz Widota – perkusja, Janusz Latka – klawisze i Artur Siedlaczek – keyboard.

Grupa Bez Nazwy powstała w 1970 roku w świetlicy Cukrowni Racibórz z inicjatywy kierownika tej placówki – Huberta Pacharzyny, a także M. Kempanowskiego i J. Tyszkiewicza. Pierwszy skład tworzyli: Jerzy Piecha (trąbka), Karol Psota (saksofon tenorowy), Leon Płachta (puzon), Mieczysław Kempanowski (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Antoni Kucznierz (aranżer, instrumenty klawiszowe, kier. zespołu) i Janusz Tyszkiewicz (perkusja). Później nastąpiła zmiana: Jerzy Michalak (gitara), Zbigniew Foryś (gitara basowa), Brunon Blucha (perkusja); Jan Szymków – trąbka i Leon Płachta – puzon, Antoni Kucznierz – aranżer, instrumenty klawiszowe, kier. zespołu. W okresie działalności Grupy Bez Nazwy w Raciborskiem Domu Kultury na flecie grała Zuzanna Ontmann-Wieder, na klarnecie Tadeusz Ekert, na gitarze basowej Stefan Konopnicki, na perkusji Gotfryd Pekawa i na instrumentach klawiszowych Antoni Kucznierz. Po reaktywacji w DK Strzecha zespół tworzyli: Jan Szymków (trąbka), Jerzy Pistelok (saksofon tenorowy i klarnet), Jan Ploch (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Marek Nowacki (perkusja) i Antoni Kucznierz (instrumenty klawiszowe).

Zespół w swojej historii nagrał kilka audycji w Radiu Opole, występował w TV Katowice, nagrał płytę jubileuszową, koncertował w kraju i za granicą w Czechach, Niemczech i na Słowacji.

W 2009 roku odeszli na zawsze Antoni Kucznierz i Jan Szymków, w 2010 roku Jerzy Pistelok, a w 2016 Jan Ploch.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj