Tysiące policjantów w Polsce zadba o bezpieczeństwo podczas 26. Finału WOŚP

12
26. Finał WOŚP. O bezpieczeństwo zadbają tysiące policjantów

Jak co roku, w czasie Finału WOŚP na ulicach pojawi się więcej patroli policji. Stróże prawa przedstawiają też kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Kilka tysięcy policjantów pojawi się na ulicach miast, miasteczek i wsi, by zapewnić bezpieczeństwo podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zwiększonej liczbie patroli, szybciej zgłosimy funkcjonariuszom niepokojącą nas sytuację lub zdarzenie wymagające interwencji policji (policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery tel.: 997, 112).

- reklama -

W czasie kwestowania dla WOŚP, stróże prawa zwrócą też szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Pamiętajmy, że każdy wolontariusz WOŚP będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu, a jego skarbonka musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze, przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. Nieodzownym atrybutem prawdziwych wolontariuszy WOŚP są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki.

– Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986). Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu – apeluje Policja.

Mundurowi apelują też do wolontariuszy, aby ci prowadzili zbiórkę funduszy w grupach lub pod opieką osób dorosłych oraz w bezpiecznych dla siebie miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, w takich, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer itp.

Wolontariusze proszeni są o nieprowadzenie kwesty w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach i miejscach uznawanych za mało bezpieczne.

W razie potrzeby, kwestujący mogą zadzwonić po pomoc Policji, ale również – zgłosić swoje uwagi bezpośrednio do czuwających nad bezpieczeństwem funkcjonariuszy.

– Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP! – życzą policjanci wolontariuszom kwestującym w całej Polsce.

Na podstawie inf. KGP
publ. /k/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

12 KOMENTARZE

 1. Raciborak

  No to chyba ich praca, nie robia nic ponad swoje obowiazki.

 2. niedoszły

  No to chyba nie warto iść do policji. Jak co jakaś impreza to tysiącami osób najczęściej w weekendy trzeba pracować podobnie jak w sylwestra,wośp, wszystkie święta. No i magiczne 2600zł zarobki.

  • jah

   Skąd 2600 wziąłeś? 2200 po kursie podstawowym, i jak nie masz „plecaka” to taka stawka przez najbliższe kilka lat. A jak Ci wypadnie jeden weekend wolny na miesiąc (wolny weekend= piątek nocka do 8 w sobotę, sobota, niedziela wolne, poniedziałek na rano) to jest dobrze.

 3. emka

  Współczuję wam. emeryt od 2009

 4. Sierz.szt

  No coz praca pilicjanta nazywana jest sluzba,tylko szkoda ze bardzo czesto policjanci sa wykorzystywani jako agencja ovhroniarska.Pozatym po co policja potrzebna na ulicach,obywatele sa juz tacy madrzy, i tak narzekaja na policje,ze sami dadza rade sie obronic

 5. Moje zdanie

  No coz praca pilicjanta nazywana jest sluzba,tylko szkoda ze bardzo czesto policjanci sa wykorzystywani jako agencja ovhroniarska.Pozatym po co policja potrzebna na ulicach,obywatele sa juz tacy madrzy, i tak narzekaja na policje,ze sami dadza rade sie obronic

 6. Glina już tylko z nazwy

  Będę jutro tylko pracował więc robił tylko tyle ile uda mi się bo za te pieniądze ostatnio chodzę do pracy i koniec.Niech służy kierownictwo dla którego liczą sie tylko słupki i niech powiedzą ile ściemnionych jest przestępstw na mało istotne wydarzenia .

 7. Myślący

  Czy Owsiak opłaci te dodatkowe dyżury służby policji?
  Kto poniesie koszty wynajmu sal na koncerty, dojazdu zespołów, obsługi?
  Gdyby zrobić bilans łącznie z kosztami Woodstoku to rzeczywisty dochód ze składek ulicznych i licytacji wyglądał by zupełnie inaczej. Dlaczego się to publicznie przemilcza. Caritas organizuje różne akcje składkowe, choćby na biednych czy misje i to bez takich kosztów.

  • Anonim

   Myślący? Chyba jednak.nie.

 8. ko

  niezle złodziejowi przysługe robia a on tylko kase liczy i max 1 % przeznacza na szczytne cele.. cwany złodziej

 9. Zapraszamy

  Za 2400 zł netto praca w weekendy, święta, sylwestra, niepłatne nadgodziny, brak dodatku nocnego.

 10. Sierz.szt

  Przeciez policja je taka niedobra i tylko pastwi die nad biednym spoleczenstwem to po co oni sa tam potrzebni?tysiace sebixow i karyn albo przemilych kibicow moglo by to spokojnie zabezpieczac.A tak policjanci chodza i przeszkadzaja psujsc impreze podczas ktorej mozna by bylo tak fajnie sie pobawic😁😁😁

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here