Policjanci będą sprawdzać autokary przed wyjazdem na ferie

4
Policjanci będą sprawdzać autokary przed wyjazdem dzieci na ferie zimowe

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, mundurowi będą podejmować działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w podróży.

Jednym z ważnych, rokrocznych elementów troski policji o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli, policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, potrzebne dokumenty oraz stan techniczny pojazdów. Na terenie całego kraju działać ma w sumie kilkadziesiąt stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy (wykaz w załączniku poniżej).

- reklama -

Pamiętajmy, że kontrolę autokaru zgłosić możemy też sami, robiąc to osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Wykaz punktów kontroli

Na podstawie inf. KGP
publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

 1. BUSOMAT PL

  Bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu

 2. Smog Wawelski

  Czy będzie przy okazji również kontrola spalin?

 3. aro

  od sprawdzania stanu technicznego autobusów sa stacje diagnostyczne i diagnosci .nie policjanci którzy nie mają czym tego sprawdzić ,,,,

 4. Anonim

  Dokładnie, bezpieczeństwo to kwestia priorytetowa i wiadomość o kontrolach jest jak najbardziej pozytywna, cieszy mnie niezmiernie, że w tak niebezpiecznym okresie jakim są ferie ktoś dba o to, żeby nie dochodziło do niepotrzebnych sytuacji na drogach. Ja zaufałem firmie http://www.autokaryakord.pl/ i mam pewność, że dbają o mój komfort podróżowania bez obaw o wypadek.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here