Policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców

policja
Policja.

Rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który został zatrzymany przez mundurowych w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Raciborscy policjanci podsumowali weekend. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili oni dwóch nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 29-letni kierowca opla, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który został zatrzymany przez mundurowych w nocy z soboty na niedzielę na Placu Mostowym. Mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

- reklama -

W związku z tym policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku. Muszą oni pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru ani motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego i stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – mówią policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj