Otwarto Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności [ZDJĘCIA]

powiatowy zespol ds orzekania o niepelnosprawnosci raciborz
Otwarto Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu.

Zespół znajduje się w jednym z budynków Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Łączny koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł ponad 430 tys. złotych.

3 stycznia działalność rozpoczął Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu. Dziś, 15 stycznia, odbyło się jego oficjalne otwarcie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: starosta raciborski Ryszard Winiarski, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, poseł Czesław Sobierajski, senator Adam Gawęda i Zofia Urbaniak – przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Katowicach. W wydarzeniu udział wzięli także włodarze samorządów gminnych powiatu.

- reklama -

Zespół znajduje się się przy ul. Gamowskiej 3 w jednym z budynków Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Na jego cel przebudowano i zaadaptowano pomieszczenia o powierzchni 201,22 m². Wykonana została pochylnia dla osób niepełnosprawnych oraz zagospodarowano teren bezpośrednio przed budynkiem. W pomieszczeniach wydzielono m.in. punkt obsługi klienta z kącikiem dla dzieci, pokój orzeczeń, gabinet lekarski, toalety i pomieszczenia biurowe. Zakupione zostało niezbędne wyposażenie, w tym m.in. systemy teleinformatyczne, zestawy komputerowe, meble oraz system kolejkowy. Łączny koszt realizacji przedsięwzięcia, obejmujący dokumentację projektową, wyniósł ponad 430 tys. złotych.

Otwarcie Zespołu poprzedziło spotkanie wicewojewody Jana Chrząszcza z samorządowcami ziemi raciborskiej, którego gospodarzem był starosta Ryszard Winiarski. Podczas rozmów poruszono m.in. najpilniejsze sprawy i problemy samorządów, w których rozwiązaniu mógłby pomóc wicewojewoda (m.in. nadzór właścicielski), dyskutowano o służbie zdrowia, koniecznych inwestycjach drogowych i kolejowych.

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu
ul. Gamowska 3
47-400 Racibórz

tel. 32 415 21 01
tel. 32 415 21 02
tel. 32 415 21 03
e-mail: [email protected]

Godziny pracy:
– poniedziałek, środa, czwartek: 07:30 – 15:30
– wtorek: 7:30 – 17:00
– piątek: 7:30 – 14:00

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu powstał 1 stycznia 2018 r. Placówka rozpatruje sprawy dla mieszkańców powiatu raciborskiego. Do zadań Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności należy m.in.:
– wydawanie orzeczeń o niepełnosprawności dla osób przed 16. rokiem życia;
– wydawanie orzeczeń o stopniu niepełnosprawności dla osób powyżej 16. roku życia;
– wydawanie orzeczeń o wskazaniach do ulg i uprawnień – dla osób, które ukończyły 16. rok życia i posiadają ważne orzeczenie o inwalidztwie lub niezdolności do pracy;
– wydawania legitymacji dokumentującej niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności;
– wydawanie kart parkingowych uprawnionym osobom fizycznym i placówkom.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.powiatraciborski.pl, zakładka Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj