Prezydent Mirosław Lenk laureatem Śląskiego Wawrzyna [ZDJĘCIA]

Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk został uhonorowany Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji m.in. za odpowiedzialną politykę inwestycyjną, racjonalne zarządzanie miastem i wsłuchiwanie się w potrzeby obywateli.

20 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się XXVI Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji będąca symbolicznym podsumowaniem roku 2017 w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Wydarzenie to, jak co roku, zgromadziło ok. 2000 gości – parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, wybitnych przedstawicieli świata nauki, twórców kultury oraz przedsiębiorców. Podczas gali wręczono prestiżowe wyróżnienia – diamentowe, kryształowe, platynowe i złote Laury Umiejętności i Kompetencji, które od 26 lat trafiają do liderów gospodarczych: osób, firm, instytucji i organizacji będących symbolami swojego czasu.

- reklama -

W gronie laureatów Platynowego Śląskiego Wawrzyna w tym roku znalazł się Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk. Kapituła przyznała to wyróżnienie w dowód uznania za:
– racjonalne zarządzanie miastem i dbałość o jego zrównoważony rozwój w wymiarze społecznym, ekonomicznym i kulturalnym,
– odpowiedzialną politykę inwestycyjną i skuteczne zachęcanie inwestorów do lokowania w nim kapitału,
– wieloletnią pracę na rzecz lokalnego samorządu,
– aktywne wsłuchiwanie się w potrzeby obywateli oraz prospołeczną postawę,
– działalność na rzecz współpracy polsko-czeskiej.

Tegorocznym laureatem Platynowych Laurów została także zrzeszająca obecnie 83 firmy Raciborska Izba Gospodarcza.

Historię Laurów tworzą wielkie indywidualności, zespoły ludzi wybitnych, autorytety moralne, liderzy życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego, politycy – słowem: osoby, których wpływ na otaczającą nas rzeczywistość jest niezaprzeczalny. Na przestrzeni lat diamentowymi laurami wyróżnione zostały takie osobistości jak Ojciec Święty Jan Paweł II, Jan Nowak Jeziorański, Władysław Bartoszewski czy Andrzej Wajda.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj