Nędza: Projekt Wandy Rutko wśród najlepszych w Polsce

Autorski projekt nauczycielki z Nędzy pt. „Warto żyć, by pomagać… Czy znasz niezwykłą postać – Irenę Sendlerową?” otrzymał finansowanie w tegorocznej edycji programu Edukacja Inspiracja im. prof. Romana Czerneckiego EFC.

Autorski projekt Wandy Rutko, nauczycielki j. polskiego w Szkole Podstawowej w Nędzy, pt. „Warto żyć, by pomagać… Czy znasz niezwykłą postać – Irenę Sendlerową?” znalazł się wśród najlepszych w Polsce i otrzymał finansowanie w tegorocznej edycji programu Edukacja Inspiracja im. prof. Romana Czerneckiego EFC. Jego realizacja będzie miała na celu przybliżyć postać Ireny Sendlerowej, której poświęcony jest rok 2018.

- reklama -

Program był skierowany do nauczycieli pracujących w szkołach z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców) z całej Polski, ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Działania uczniów będą na bieżąco publikowane na Padlecie (wirtualnej tablicy EFC) i na szkolnej stronie internetowej.

W połowie stycznia Wanda Rutko brała udział w szkoleniu, które zostało zorganizowane w Jabłonnie pod Warszawą dla 35 aktywnych nauczycieli z małych miejscowości z całej Polski – opiekunów zwycięskich projektów. W pierwszym dniu uczestnicy pracowali metodami warsztatowymi nad projektem edukacyjnym, a w drugim poruszyli tematykę zwiększania szans edukacyjnych. Wspólnie z ekspertką programu, Elżbietą Tołwińską-Królikowską, szukali konkretnych rozwiązań na prowadzenie zajęć i projektów tak, aby zmniejszać podziały społeczne i różnice edukacyjne w grupie uczniów.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here