„Maluchy w krainie dźwięku” wyruszą w bajkową podróż

RCK Racibórz:

Podczas kolejnego koncertu dla najmłodszych, mali słuchacze dowiedzą się, jak to było „Dawno, dawno temu…” w krainie bajek, księżniczek i rycerzy.

Na kolejny koncert w cyklu „Maluchy w krainie dźwięku” Raciborskie Centrum Kultury zaprasza 17 lutego, do sali kameralnej RDK przy ul. Chopina 21.

- reklama -

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty dla najmłodszych (niemowląt, maluszków i przedszkolaków), które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Spotkania prowadzone są według teorii amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

W myśleniu gordonowskim, ważne miejsce zajmuje uczenie się poprzez kontrast i różnicowanie, dlatego w najbliższym koncercie „Maluchy…” wyruszą w muzyczną podróż do krainy bajek, księżniczek i rycerzy. W urozmaiconej zabawą podróży towarzyszyć im będą muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy pod przewodnictwem Doroty Banaś.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyjać będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Uczestnicy spotkania, wspólnie z muzykami, usiądą na kolorowych materacach, kocykach i poduchach.

Czas trwania koncertu dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie jest okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

Lutowy koncert z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku” rozpocznie się o godz. 15:30. Bilety na wydarzenie do nabycia są w cenie 25 zł od osoby dorosłej i 15 zł od dziecka. Honorowane są raciborskie karty “SENIOR 60+” i “Rodzina+”.

publ. /k/
Fot. rck.com.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here