Michał Ogórek był gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

michal ogorek bilioteka raciborz
Michał Ogórek.

W bibliotece odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem, felietonistą, krytykiem filmowym i satyrykiem.

W środowy wieczór w bibliotece w Raciborzu odbyło się spotkanie z Michałem Ogórkiem, znanym dziennikarzem, felietonistą, krytykiem filmowym i satyrykiem.

- reklama -

Michał Ogórek studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Katowice opuścił z uwagi na problemy z cenzurą, z którą miał do czynienia pisząc jeszcze w “Studenckim Magazynie Reporterów”. Wyjechał do Warszawy. Od 2004 roku związany był z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL w programie “Na przełaj przez PRL”. Od 2009 był jednym z ekspertów w teleturnieju Milionerzy. Jest również autorem książek, m.in. “Przewodnik po Polsce” (1991), “Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok” (2005), a także współautorem publikacji “Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL” (1991).

W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj