Co warto wiedzieć przed feriami? Policjanci spotkali się z dziećmi [ZDJĘCIA]

0
policja raciborz dzieci ferie
Policja odwiedziła szkoły i przedszkola.

O tym, jak bezpiecznie spędzić czas zimowego wypoczynku, policjanci rozmawiali z dziećmi ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kobyli, a także z maluchami z Łańc i raciborskiej Stokrotki.

Z uwagi na zbliżające się ferie raciborscy policjanci prowadzą cykl spotkań z dziećmi, aby przypomnieć im bezpieczne zachowania podczas zimowego wypoczynku. – Mając dużą swobodę, młodzi ludzie nie zawsze jednak potrafią wykorzystać go w sposób konstruktywny. Zdarza się, że ich pomysły, nie zawsze przemyślane, kończą się tragicznie – tłumaczą mundurowi.

- reklama -

O tym, jak bezpiecznie spędzić czas zimowego wypoczynku, policjanci rozmawiali z dziećmi ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kobyli, a także z maluchami z Łańc i raciborskiej Stokrotki.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi przypomnieli o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać, co mówią opiekunowie. Ważne, by dzieci wiedziały, co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach im nieznanych. Dzielnicowi ostrzegali też przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych.

Dzieciom przypomniano numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedziały one, w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych. W trakcie spotkania policjanci dzieciom pokazali sprzęt, który jest używany w służbie w trakcie zabezpieczenia imprez masowych, co okazało się sporą atrakcją.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here