Jezioro Łabędzie – spektakularne widowisko w Raciborzu [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Jezioro Łabędzie w Raciborzu

Spektakl zaprezentowali artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej w kooperacji z Międzynarodowym Teatrem Baletu w sobotni wieczór, w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury.

 

- reklama -

“Jezioro łabędzie” to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości.

Jezioro Łabędzie - spektakularne widowisku w Raciborzu
Jezioro Łabędzie – spektakularne widowisku w Raciborzu

Bajkowa opowieść połączona z muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego – wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Na raciborskiej scenie wystąpił Royal Lviv Ballet – zespół złożony z najlepszych solistów, który zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Wprawdzie na raciborskiej scenie, która okazała się nieco ciasna artyści nie rozwinęli w pełni skrzydeł, jednak zachwycały piękne kostiumy, choreografia, piękna scenografia, a przede wszystkim pełne emocji i kunsztu zaangażowanie wykonawców.

Ireneusz Burek

/opracowanie na podstawie stron wykonawców oraz organizatora: Morningstar Music Agency/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here