Dzień Babci i Dziadka w raciborskim szpitalu [ZDJĘCIA]

Dzień Babci i Dziadka w raciborskim szpitalu
Dzień Babci i Dziadka w raciborskim szpitalu

Podczas spotkania w ciepłej i miłej atmosferze dzieci nie tylko sprawiły prezent seniorom, ale także poznały różne oblicza starości.

- reklama -

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 25 stycznia dla podopiecznych w Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym Szpitala Rejonowego w Raciborzu filia raciborskiej biblioteki działająca w Szpitalu przygotowała wyjątkowe obchody ich święta. Zaproszono do udziału w uroczystości uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu przygotowanych pod kierunkiem pani Teresy Ciszek. Czwórka dzieci z trzeciej klasy czytała seniorom ciekawe opowieści z podziałem na role, recytowała wiersze oraz śpiewała piosenki o babciach i dziadkach.

Dzieci w ten sposób mogły symbolicznie podziękować wszystkim babciom i dziadkom za ich trud i poświęcenie w opiece nad wnukami. Podczas spotkania w ciepłej i miłej atmosferze dzieci nie tylko sprawiły prezent seniorom, ale także poznały różne oblicza starości. Poprzez takie doświadczenia dzieci uczą się szacunku do starszych ludzi, a pensjonariusze nie ukrywając wzruszeń i zadowolenia przekonują się, że ktoś o nich pamięta i że są dla kogoś naprawdę ważni.

Na zakończenie spotkania babcie i dziadkowie zostali obdarowani przez uczniów własnoręcznie zrobionymi laurkami.

Fot. MiPBP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here