Wystawa 800 lat Raciborza na Skwerze Pieczki [ZDJĘCIA]

0
Wystawa 800 lat Raciborza na Skwerze Pieczki
Wystawa 800 lat Raciborza na Skwerze Pieczki

Na Skwerze Pieczki można oglądać zdjęcia dokumentujące obchody 800-lecia praw miejskich Raciborza, ale i prezentację działań proekologicznych miasta i wizualizacje nowego osiedla przy ul. Łąkowej.

 

- reklama -

Skwer im. ks. prałata Stefana Pieczki zamienił się w plenerową galerię. Na szesnastu planszach Miasto Racibórz prezentuje zdjęcia dokumentujące obchody 800-lecia praw miejskich Raciborza, działania proekologiczne miasta (w tym nowy Program Ograniczania Niskiej Emisji) i wizualizacje nowego osiedla mieszkań komunalnych przy ul. Łąkowej.

Tematy i lokalizacja – jak zapowiada magistrat – będą zmieniały się co kilka miesięcy. W minionym roku na takich tablicach na pl. Dworcowym znalazł się przebieg renowacji lokomotywy Halinka, a na przystani można było oglądać zdjęcia Raciborza z lipca 1997 r., kiedy miasto nawiedziła wielka powódź.

Ideą jest wyjście poza internetową rzeczywistość i łamy prasy do mieszkańców i przyjezdnych z informacją o najważniejszych przedsięwzięciach, rocznicach i działaniach Miasta Racibórz. – Chcemy, aby wystawa była nośnikiem ważnych informacji, aby była aktualna. Będziemy zmieniać zarówno jej lokalizację, jak i wsad. W przyszłości pokażemy wizualizacje ulicy Długiej, Placu Długosza czy przebiegu drogi Regionalnej Racibórz Pszczyna. Zaprezentujemy efekty realizowanego od lat Budżetu Obywatelskiego. Chętnie zrealizujemy też pomysły mieszkańców. Macie pomysł na ciekawy temat, który możemy zaprezentować w przestrzeni miejskiej? Zgłaszajcie to poprzez naszego FB lub mailowo na adres: [email protected] – zachęcają urzędnicy.

Uważny Czytelnik zapewne zauważył, że na zdjęciach zaprezentowano również wystawę Powódź 1997 roku. Obrazy te nie są obecnie widoczne wprost, gdyż stanowią tył tablic wystawowych.

Fot. Ireneusz Burek

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here