Seryjni włamywacze już w rękach policji

Policjanci z Krzyżanowic zatrzymali seryjnych włamywaczy

Policjanci z Krzyżanowic zatrzymali dwóch obywateli Czech, którzy w grudniu ubiegłego roku dokonali licznych kradzieży z włamaniem na terenie gminy Krzyżanowice i Krzanowice.

Do licznych kradzieży z włamaniem doszło w okresie od 3 do 19 grudnia 2017 roku. Sprawcy włamywali się do różnych samochodów, a ich łupem padały głównie elektronarzędzia oraz dokumenty. Łączna suma poniesionych strat została wyceniona przez poszkodowanych na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

- reklama -

– Pierwsze ustalenia śledczych z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach mówiły, iż sprawcami prawdopodobnie są obcokrajowcy, co mogło stanowić pewne utrudnienie w rozwiązaniu sprawy. Jednakże dzięki dużemu zaangażowaniu się kierownictwa komisariatu, które, w ramach współpracy międzynarodowej, prowadziło szereg działań z czeską policją, udało się ustalić tożsamość sprawców znanych czeskim organom ścigania – wyjaśnia raciborska policja.

Przełom w tej sprawie nastąpił 19 stycznia. Patrol z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach, na trasie: Krzyżanowice – Roszków, do kontroli drogowej zatrzymał pojazd marki Ford Mondeo na czeskich numerach rejestracyjnych. Samochodem poruszało się właśnie dwóch podejrzanych o szereg włamań mężczyzn.

Zatrzymani obywatele Czech, w wieku 36 i 37 lat, trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni od śledczych usłyszeli już cztery zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here