Biblioteka na Ostrogu pokazała „Jaki ten świat jest ciekawy” [ZDJĘCIA]

0
Jaki ten świat jest ciekawy, czyli zajęcia w filii na Ostrogu

W spotkaniu poświęconym wynalazkom wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych oraz dwie klasy trzecie z pobliskiej SP nr 1.

W styczniu w bibliotece na Ostrogu rozpoczął się nowy cykl zajęć pt. „Jaki ten świat ciekawy”. W jego ramach, dla najmłodszych zorganizowane zostało spotkanie w całości poświęcone najważniejszym wynalazkom.

- reklama -

W trakcie zajęć, dzieci miały okazję zapoznać się z prezentacją multimedialną na temat najciekawszych wynalazków świata. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się „Niezwykła księga nauki”, a fragmenty książki pt. „Edison – o wielkim wynalazcy” pozwoliły na przybliżenie sylwetki niezwykłego geniusza Tomasza Edisona.

Nie zabrakło również eksperymentów, które wywoływały u najmłodszych ogromne emocje. Najpierw uczestnikom spotkania udało się skonstruować śpiewający balon. Następnie w wodzie zanurzali chusteczkę, która, dzięki wykorzystaniu bariery powietrznej, cały czas pozostawała sucha. Na koniec, wykorzystując zjawisko kapilarne, dzieci zaszyfrowały wiadomość o treści: TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ WYNALAZCĄ!

publ. /k/
Fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here