Zbiórka pieniędzy na rehabilitację Filipka z Raciborza

0
filip szastak

Filip Szastak, który urodził się z poważną wadą serca, ma za sobą dwie operacje. Przed trzecią musi przejść bardzo długą i kosztowną rehabilitację, aby zwalczyć skutki długotrwałej śpiączki farmakologicznej i zwiotczenia oraz nadrobić rozwój psychofizyczny.

Trwa zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny i rehabilitację małego raciborzanina, Filipa Szastaka.

- reklama -

Witam Was!

Nazywam się Filip Szastak i urodziłem się 10.08.2017 roku. Już w brzuszku mamy dowiedziałem się, że jestem ciężko chory i żeby przeżyć będę musiał przejść co najmniej trzy ciężkie operacje.

Mam wrodzoną wadę serca HLHS. Pierwsza operacja (Norwooda) odbyła się w dniu 18.08.2017, zaledwie tydzień po moich narodzinach. Niestety nie obyło się bez powikłań pooperacyjnych. Zaatakowała mnie również bardzo ciężka bakteria Pałeczka Ropy Błękitnej, która była bardzo odporna na leczenie antybiotykami. Z tego powodu przez ponad dwa miesiące musiałem być w śpiączce farmakologicznej, a przez pięć miesięcy podawane były mi antybiotyki. Niestety mój osłabiony organizm nie był w stanie poradzić sobie z wirusami i przeszedłem też sepsę.

Po operacji okazało się, że mam uszkodzone płuco i dwa razy wykryto u mnie odmę płucną. Nie dałem się jednak i walczyłem dalej! Nadano mi nawet ksywkę SuperFifek!

Mój stan powoli, aczkolwiek sukcesywnie się poprawiał, aż w dniu 03.01.2018 przyszedł czas na drugą operację (Glenna). Operacja przebiegła dobrze! Ucieszyło mnie to bardzo, szczególnie jak zobaczyłem swoich zatroskanych rodziców! Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł opuścić szpital, w którym przebywam od urodzenia i zamieszkać z rodzicami i siostrzyczką Julką w naszym mieszkanku!

Za rok, może półtora czeka mnie trzeci etap operacji. Do tego czasu muszę być bardzo silny i odporny! Żeby to osiągnąć, muszę przejść bardzo długą i kosztowną rehabilitację. Muszę zwalczyć skutki długotrwałej śpiączki farmakologicznej, muszę walczyć ze skutkami zwiotczenia, muszę nadrobić rozwój psychofizyczny.

Dlatego bardzo Was proszę o pomoc mnie i moim rodzicom! Pomoc, żeby ten uśmiech nigdy nie zgasł z mojej twarzy!

Wasz SuperFifek

TWÓJ 1% PORUSZA MOJE SERCE!

17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
KRS 0000266644
CEL: ZC 8305 Filip Szastak

Zbiórka trwa także na Facebooku na stronie https://www.facebook.com/donate/181796125759288/.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here