Ferie w Nędzy: Dzieci zostały wojownikami kendo [ZDJĘCIA]

0
ferie zimowe nedza kendo
Akcja Zima 2018 w Nędzy.

Dzieci z gminy Nędza w ramach akcji feryjnych zajęć ćwiczyły kendo – sztukę walki wywodzącą się z szermierki japońskich samurajów.

Zajęcia podczas tegorocznych ferii zimowych w gminie Nędza związane są z Japonią. Uczestnicy poznają kraj, uczą się, czym są origami i manga, biorą udział w rytuale parzenia herbaty, a nawet próbują swoich sił w kuchni japońskiej.

- reklama -

Mówi Katarzyna Machecka z biblioteki w Nędzy:

 

Poniedziałkowe zajęcia dotyczyły kendo – sztuki walki wywodzącej się z szermierki japońskich samurajów. W wolnym tłumaczeniu „kendo” znaczy „droga miecza”. Kiedyś służyło do walki o swoje życie, dziś to sport, który wzmacnia ciało i umysł. Zajęcia z tej japońskiej sztuki walki poprowadzili Mateusz Podolski i Maciej Mentel z klubu Kendo AZS Gliwice. – Chcieliśmy przekazać przede wszystkim wartości, które w kendo są najważniejsze: porządek, dyscyplina i szacunek do przeciwnika – opowiada Mateusz Podolski. – Trening kendo to nie tylko trenowanie ciała, ale i charakteru – dopowiada Maciej Mentel.

Mówią Mateusz Podolski i Maciej Mentel z klubu Kendo AZS Gliwice:

 

Dzieci z gminy Nędza dały z siebie wszystko. – Jesteśmy zaskoczeni tak dużym zaangażowaniem. Bywa, że niektórzy kendocy po latach ćwiczeń nie mają tak mocnego ducha walki! – podkreślali instruktorzy.

Program na pozostałe dni ferii można sprawdzić na stronie nedza.pl/nasza_gmina/kalendarium/2018-02-07.

Mówią uczestnicy zajęć:

 

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here