Tablice interaktywne w raciborskich szkołach

tablice interaktywne raciborz
Tablica interaktywna. Fot. UM Racibórz.

Nowe pomoce dydaktyczne pojawiły się w sześciu raciborskich szkołach. Miasto chce, by w tablice interaktywne zostały wyposażone wszystkie placówki.

W sześciu raciborskich szkołach pojawiły się tablice interaktywne. Kosztowały w sumie ponad 100 tys. zł, przy czym wkład miasta wyniósł jedynie 20%. Reszta środków została pozyskana z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Aktywna Tablica”. Jest to pierwsza edycja programu, którego realizację rząd przewidział na lata 2017-2019. Miasto Racibórz planuje wziąć udział we wszystkich edycjach programu i zaopatrzyć w ten nowoczesny sprzęt wszystkie miejskie placówki szkolne.

- reklama -

Tablica interaktywna to coś w rodzaju bardzo dużego tabletu, na którym można pracować jak na tradycyjnej tablicy z kredą. Urządzenie może wyświetlać filmy i przybliżyć uczniom muzykę. Nauczyciel dzięki „aktywnej tablicy” może ściągnąć z internetu ciekawe zadanie. Na tablicy można pracować zarówno za pomocą dotyku dłoni, jak i specjalnego pisaka. Raciborskie szkoły niejako w pakiecie otrzymały także oprogramowanie oraz dodatkowe urządzenia wspomagające interaktywne tablice. Inwestycja w nowy sprzęt dydaktyczny nie tylko przybliża uczniów do świata nowoczesnych technologii komunikacyjnych, ale także pozwala na samodoskonalenie zawodowe pedagogów i podnoszenie ich kompetencji w zakresie narzędzi informatycznych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here