
W tym roku, tym razem również w Raciborzu, odbędzie się VI edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2018.
Do organizacji największego polskiego biegu pamięci w Raciborzu włączyło się Raciborskie Centrum Kultury razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2018 odbywać się będzie w sumie w niemal 300 miastach a udział weźmie w nim ok. 70 tys. uczestników.
4 marca dla biegaczy przygotowane będą dwie trasy, na dystansie 1963 metrów i 5 kilometrów, przebiegające przez bulwary nadodrzańskie. Po ukończeniu biegu uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale oraz koszulki, torby i opaski.
Głównym organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a tegoroczną edycję Patronatem Narodowym objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Rejestracja i szczegóły już wkrótce.
publ. /k/




![„Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi [ZDJĘCIA] „Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/beata-pawel-pomykalscy.jpg)
![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem [ZDJĘCIA] Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-rudy-spotkanie-z-pisarzami-6.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Ponad 100 uczestników na starcie Biegu z Książką w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/bieg-z-ksiazka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)




![Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski [ZDJĘCIA] Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/butokukan-raciborz-iaido.jpg)