Fatalna jakość powietrza. Bez potrzeby lepiej nie wychodzić z domu

Dym
Dym

6 lutego (wtorek) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie bardzo zła.

- reklama -

Dzisiaj, 6 lutego, ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza w Raciborzu jest bardzo zła. Aktualne odczyty czujników jakości powietrza, umiejscowionych w wielu punktach w Raciborzu, powiecie raciborskim oraz w Wodzisławiu, można obserwować tutaj.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

powietrze_wykres

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj