Policjanci wlepią mandat za źle odśnieżony samochód

0
Racibórz: Policja przypomina o dokładnym odśnieżaniu samochodu

Przed podróżą kierowca powinien pamiętać nie tylko o dokładnym odśnieżeniu szyb, ale również świateł czy dachu pojazdu.

O obowiązku dokładnego odśnieżania samochodów przypominają raciborscy mundurowi. – W związku z opadami śniegu, pojazdy pokryte są sporą warstwą zmrożonego śniegu i lodu. Na kierujących ciąży obowiązek ich dokładnego odśnieżania. Pojazd musi być tak utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego – wyjaśnia raciborska policja.

- reklama -

Dokładne odśnieżenie pojazdu, przede wszystkim szyb i świateł, zapewni dostateczne pole widzenia kierowcy, prawidłowe działanie oświetlenia pojazdu, jak również czytelność tablic rejestracyjnych. Ważne jest również oczyszczenie dachu samochodu – zalegający na nim śnieg, przy ostrym hamowaniu, może zsunąć się na szybę, ograniczając widoczność kierowcy. Poza śniegiem, z dachu samochodu lub jego przyczepy kierowca ma również obowiązek usunięcia lodu, który spadając w trakcie jazdy – może spowodować uszkodzenie innego pojazdu lub doprowadzić do poważnego wypadku.

Jak przypominają policjanci, prawidłowo utrzymany zimą pojazd zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze oraz… pozwala uniknąć wlepienia mandatu karnego.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here