Policjanci i sanepid promowali bezpieczeństwo podczas ferii [ZDJĘCIA]

0
Policjanci i sanepid promowali bezpieczeństwo podczas ferii
Policjanci i sanepid promowali bezpieczeństwo podczas ferii

Ferie w województwie śląskim dobiegają końca. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży odbywały się pogadanki na temat bezpieczeństwa, m.in. w klubie osiedlowym Cegiełka w Raciborzu oraz Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

 

Policjanci z raciborskiej komendy wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu przeprowadzili zajęcia dla dzieci biorących udział w zimowym wypoczynku zorganizowanym przez klub osiedlowy Cegiełka w Raciborzu oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

– Omówili zasady odpowiedzialności karnej osób nieletnich, związanej zwłaszcza z zażywaniem i posiadaniem środków odurzających. Funkcjonariusze uświadamiali słuchaczy, iż ryzykowne zachowania nastolatków i eksperymentowanie na tym etapie mogą doprowadzić do konsekwencji długotrwałych, nieodwracalnych, a czasem również zagrażających życiu – wyjaśnia Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu. Uczestnicy prelekcji poznali także założenia kampanii Kręci mnie bezpieczeństwo czy Bezpieczne ferie 2018, Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku, Rok Pieszego 2018.

Fot. KPP Racibórz

/j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here