Policjanci mówili o bezpieczeństwie w Jankowicach i Nędzy [ZDJĘCIA]

0
policja raciborz kuznia raciborska
Policjanci mówili o bezpieczeństwie w Jankowicach i Nędzy.

O bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku i po powrocie do szkoły mundurowi mówili w Świetlicy Wiejskiej w Jankowicach i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nędzy.

W ostatnie dni ferii policjanci z Raciborza i Kuźni Raciborskiej zorganizowali spotkania z dziećmi pod nazwą „Bezpieczne ferie 2018”. O bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku i po powrocie do szkoły mówili w Świetlicy Wiejskiej w Jankowicach i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nędzy.

- reklama -

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi przypomnieli o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać, co mówią opiekunowie. Ważne, by dzieci wiedziały, co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Dzielnicowi ostrzegają przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych.

Dzieciom przypomniano numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedziały, w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania policjanci wręczyli dzieciom słodycze i odblaski. Na koniec dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here