W Rydułtowach sąsiad pomoże sąsiadowi

Bank Usług Lokalnych. W Rydułtowach sąsiad pomoże sąsiadowi

W styczniu bieżącego roku działalność rozpoczął Bank Usług Lokalnych – projekt realizowany przez Towarzystwo Miłośników Rydułtów.

– Potrzebujesz pomocy w drobnych remontach? Zakupach? Wyprowadzaniu psa? Chciałbyś pomóc innej osobie wykorzystując swoje umiejętności lub po prostu poświęcając jej czas? Przystąp do udziału w Banku Usług Lokalnych – zachęcają do udziału w projekcie jego organizatorzy.

- reklama -

Bank Usług Lokalnych dotyczy bezpłatnej wymiany usług pomiędzy mieszkańcami Rydułtów. Jest to tzw. pomoc sąsiedzka. W zamian za wykonanie np. drobnych napraw, zrobienie zakupów (zakres działań jest szeroki) świadczona będzie w drodze rewanżu inna usługa (usługi w ramach rewanżu nie mogą być świadczeniami finansowymi).

W ten sposób, mieszkańcy mogą pomagać sobie w domu (w naprawach, zakupach, gotowaniu, opiece nad dziećmi) czy przed domem (w pracach ogrodniczych, koszeniu trawy, odśnieżaniu). Mogą również np. udzielać korepetycji, naprawiać rowery, opiekować się grobem, zorganizować podwózkę czy tylko – wspólnie spędzić czas.

Rydułtowianie mogą skorzystać z Banku Usług Lokalnych zgłaszając swoje potrzeby i usługi, jakie mogą świadczyć innym. Mieszkańcy mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Towarzystwa Miłośników Rydułtów, jak i telefonicznie oraz mailowo.

Bank Usług Lokalnych w Rydułtowach organizowany jest w ramach szerszego projektu pt. „Moc w rodzinie”, realizowanego przez Miasto Rydułtowy – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydułtowach. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here