Ferie z RCK: Fotografia, witraże i teatr [ZDJĘCIA]

0
raciborskie centrum kultury
Ferie zimowe z RCK.

Dzieci i młodzież poznawały tajniki fotografii, tworzyły witraże, rysunki i płaskorzeźby, a także rozwijały talent aktorski.

W drugim tygodniu ferii Raciborskie Centrum Kultury zorganizowało warsztaty fotograficzne, plastyczne i teatralne.

- reklama -

Od 5 do 8 lutego dziesięcioosobowa młoda grupa pasjonatów fotografii brała udział w warsztatach z Mariuszem Grossem – fotografem, współtwórcą pleneru „Racibórz okiem przybysza”. Uczestnicy otrzymali sporą dawkę fachowej wiedzy na temat technik i kompozycji fotografii oraz obsługi aparatu. Były także zajęcia praktyczne – fotografia w ruchu uczestników dziecięcych zajęć teatralnych, które odbywały się w tym samym czasie na scenie RDK. Na zakończenie zajęć młodzież mogła popracować w zaaranżowanym studiu fotograficznym, w którym każdy mógł się sprawdzić w roli fotografa i modela.

Przez cały tydzień w DK Strzecha odbywały się warsztaty plastyczne dla młodzieży. Uczestnicy pod okiem instruktorów – Katarzyny Baron-Roguli i Andrzeja Śliwickiego – poznawali tajniki witrażu, rysunku i płaskorzeźby.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się warsztaty teatralne. Tym razem od 5 do 9 lutego 19-osobowa grupa dzieci w wieku od 4 do 13 lat intensywnie pracowała nad etiudami teatralnymi pod okiem instruktorek: Moniki Kubic-Skaby i Magdaleny Lamży. Efekty swojej pracy i zabawy oraz niesamowite pokłady energii i talentu młodzi aktorzy zaprezentowali podczas piątkowego pokazu powarsztatowego dla swoich najbliższych.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here