Czytak Plus – oferta biblioteki dla osób niewidomych i słabowidzących [ZDJĘCIA]

0
czytak plus biblioteka raciborz
Czytak Plus – oferta biblioteki dla osób niewidomych i słabowidzących.

Dzięki projektowi „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018”, do którego przystąpiła raciborska biblioteka, osoby niewidome i słabowidzące będą się mogły cieszyć lekturą ulubionych książek.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix. Dzięki temu, osoby niewidome i słabowidzące będą się mogły cieszyć lekturą ulubionych książek.

- reklama -

W ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenia Czytak Plus, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Ponadto, biblioteka udostępnia ponad 1200 tytułów cyfrowych książek mówionych (oznaczonych w katalogu komputerowym MiPBP hasłem „Czytak”) do odtwarzania tylko i wyłącznie za pomocą urządzenia Czytak Plus.

Zbiór ten jest systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia Larix, które od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Czytelnicy mogą wypożyczać książki wraz z Czytakiem w Wypożyczalni Głównej przy ul. Kasprowicza 12 na okres 35 dni. Regulamin wypożyczania Czytaka jest dostępny na stronie biblrac.pl/pl/site/index/2-abc-czytelnika/101-regulaminy-cenniki/242-czytak-plus.html.

fot. MiPBP w Raciborzu
publ. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here