Prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i postoju pojazdu

Prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i postoju pojazdu
Prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i postoju pojazdu

– Postój pojazdu na jezdni jest przeszkodą, która wymusza na innym kierowcy konieczność podjęcia manewru omijania. Manewr ten, by mógł być wykonany prawidłowo i bezpiecznie, winien być zawczasu zasygnalizowany, po to by inni uczestnicy ruchu drogowego nie zostali zaskoczeni i nie byli zmuszeni do wykonania manewru obronnego – podkreślają policjanci.

- reklama -

 

Niejednokrotnie na śląskich drogach jak i w całym kraju odnotowywane są zdarzenia, które powstają na skutek niewłaściwego zabezpieczenia, oznakowania postoju bądź miejsca zdarzenia drogowego. – Postój pojazdu na jezdni jest przeszkodą, która wymusza na innym kierowcy konieczność podjęcia manewru omijania. Dlatego też śląska drogówka przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania się uczestników ruchu drogowego. Tylko w tym roku na autostradzie A4 w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia oznakowania postoju pojazdów zginęły 4 osoby – informuje KWP w Katowicach.

Film

Prezentowany materiał pokazuje zasady zachowania się uczestników ruchu drogowego wynikające z postoju pojazdu na jezdni oraz prawidłowe zabezpieczenie pojazdów biorących udział w zdarzeniu drogowym kolizji bądź wypadku, wskazując również na nieprawidłowości w tym zakresie.

źródło: KWP

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here