XI Gala Raciborskiego Sportu [ZDJĘCIA]

0
gala sportu raciborz
XI Gala Raciborskiego Sportu. Nagroda specjalna dla Klubu Łamator.

Po raz jedenasty nagrodzono najlepszych sportowców i trenerów oraz wyróżniających się działaczy sportowych z powiatu raciborskiego.

Raciborskie środowisko sportowe świętowało po raz jedenasty. W piątek odbyła się Gala Sportu w Raciborzu. Podczas uroczystości wręczono Raciborskie Championy w ośmiu kategoriach i specjalne wyróżnienia. Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2017 roku swoje nagrody sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz środowiska przyznali również prezydent Raciborza Mirosław Lenk i starosta raciborski Ryszard Winiarski.

- reklama -

Wyróżnieniem specjalnym w tym roku uhonorowano Klub Łamator za zorganizowanie i przeprowadzenie Gali MMA oraz Ambasadorów Raciborskiego Sportu: Justynę Święty-Ersetic, Krzysztofa Tokarskiego, Artura Grelę, Ewelinę Kamczyk i Mateusza Praszelika.

Laureatami Raciborskich Championów w kategorii Mistrzowie Polski Seniorów, Medaliści Mistrzostw Świata i Europy Juniorów zostali: Agnieszka Król (zapasy kobiet), Sebastian Jezierzański (zapasy w stylu wolnym), Agata Walerzak (zapasy kobiet) i Patryk Ogonowski (brazylijskie ju-jitsu). Trenerem roku wybrano Piotra Szczeponioka, trenera MKZ Unia Racibórz, natomiast za sportową osobowość roku uznano Ksawerego Fojcika, trenera trzecioligowej drużyny koszykówki Ofensywa Racibórz.

W kategorii Sport Dzieci i Młodzieży nagrodzono: w sporcie szkolnym – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu oraz w sporcie klubowym – MKZ Unia Racibórz.

Wydarzeniem roku w sporcie amatorskim okazał się projekt 4 Biegi Racibórz. Za największy sukces roku w sporcie amatorskim nagrodzono LKS Cyprzanów, który wywalczył Mistrzostwo Polski Seniorów LKS Cyprzanów w „schlagballu”, czyli piłce palantowej. Kategorię Masters 2017 – dla dojrzałych sportowców – wygrał Piotr Kaszta, zawodnik Berserkers Venganza Racibórz (brazylisjkie ju-jitsu). Tytuł partnera raciborskich imprez sportowych 2017 przyznano Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu.

Nagrody otrzymały również kluby i stowarzyszenia, które w minionym roku obchodziły jubileusze: LKS 07 Markowice, KS Stal Kuźnia Raciborska, Dąb Brzeźnica, KS Unia Racibórz – piłkarze, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Klub Olimpijczyka Sokół, Raciborska Liga Piłki Siatkowej i Klub Uczelniany AZS PWSZ w Raciborzu.

Nagrody prezydenta Raciborza i starosty raciborskiego otrzymali:
– Sebastian Jezierzański – zawodnik LKS Dąb Brzeźnica, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym,
– Agnieszka Król – zawodniczka MKZ Unia Racibórz, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,
– Agata Walerzak – zawodniczka MKZ Unia Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorek, złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorek i brązowy na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet,
– Mateusz Wolny – zawodnik MKZ Unia, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,
– Grzegorz Wanke – zawodnik MKZ Unia Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,
– Patryk Ołenczyn – zawodnik LKS Dąb Brzeźnica, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów, złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym,
– Paula Kozłow – zawodniczka MKZ Unia Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,
– Tomasz Marcinek – zawodnik AZS AWF Katowice, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Triathlonie Sztafet Mix,
– Arkadiusz Gucik – zawodnik MKZ Unia Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,
– Mateusz Kampik – zawodnik LKS Dąb Brzeźnica, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów i brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym,
– Agata Tatar – zawodniczka LKS Dąb Brzeźnica, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,
– Nicola Chluba – zawodniczka LKS Dąb Brzeźnica, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet,
– Kacper Wieczorek – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 200 m,
– Kamil Czarnecki – zawodnik MKZ Unia Racibórz, złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. kadetów oraz udziału w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Kadetów,
– Arsen Mkrtchyan – zawodnik MKZ Unia Racibórz, srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. kadetów,
– Tomasz Wawrzyńczyk – zawodnik MKZ Unia Racibórz, srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,
– Kamila Kasprów – zawodniczka LKS Dąb Brzeźnica, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach kobiet,
– Natalia Duksa – zawodniczka MKZ Unia Racibórz, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet w kat. kadetów.
– Gracjan Głogiewicz – zawodnik MKZ Unia Racibórz, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,
– Filip Świerczewski – zawodnik MKZ Unia Racibórz, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,
– Jakub Wysocki – zawodnik MKZ Unia Racibórz, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,
– Tomasz Zalewski – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,
– Grzegorz Zacharko – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,
– Rafał Żyła – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,
– Krzysztof Mucha – zawodnik KS Łamator Racibórz, złoty medal na Mistrzostwach Polski U-15 w Ju Jitsu (Ne Waza 37 kg),
– Filip Beska – zawodnik KS Łamator Racibórz, złoty medal na I Otwartych Mistrzostwach Polski U-15 w Ju Jitsu (Ne Waza 45 kg) oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski U-15 w Ju Jitsu (Ne Waza 41 kg),
– Patrycja Sperka – zawodniczka MKZ Unia Racibórz, srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, złoty medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach w stylu wolnym,
– Remigiusz Waśkowski – zawodnik LKS Dąb Brzeźnica, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym,
– Natalia Węglarz – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 200 i 400 m,
– Anna Szyjka – zawodniczka MK-SMS Victoria Racibórz, srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 3000 m,
– Mateusz Szewczuk – zawodnik MKZ Unia Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym,
– Weronika Szewczyk – zawodniczka MKZ Unia Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet,
– Krzysztof Turski – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 1000 m i złotego medalu w biegu na 800 m. na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
– Szymon Dziuba – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w siedmioboju lekkoatletycznym,
– Filip Petrończak – zawodnik MKZ Unia Racibórz, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym,
– Kamil Tarnawski – zawodnik KS Łamator Racibórz, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 69 kg),
– Denys Plakhtyr – zawodnik KS Łamator Racibórz, srebrny medal na I Otwartych Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 94 kg),
– Michał Michniewicz – zawodnik KS Łamator Racibórz, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 60 kg),
– Katarzyna Zarembik – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu indywidualnie i w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym,
– Magdalena Modrzejewska – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, dwa srebrne medale indywidualnie i złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym,
– Anna Karczmarzyk – zawodniczka MKS-SMS aVictoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym,
– Julia Bura – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym,
– Jakub Wituszyński – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym,
– Miłosz Mencel – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym i srebrny medalu Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym,
– Mateusz Zając – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym,
– Jarosław Lesik – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym,
– Paulina Wojtaszewska – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, srebrny i brązowy medalu indywidualnie oraz złoty i brązowy medal w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym i sztafecie 4×100 m stylem dowolnym na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu,
– Oliwia Mosek – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym,
– Maja Wygnał – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym i brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym,
– Wiktoria Poznakowska – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym i brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym,
– Dawid Bubak – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym,
– Marta Kasprowicz – zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz, srebrny medal na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym.

Nagrody starosty otrzymali:
– Tomasz Marcinek – zawodnik AZS AWF Katowice, złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Triathlonie Sztafet Mix,
– Dorian Bachlaj – zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz, srebrny i brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 200 m i 100 m,
– Agnieszka Ostrowska – zawodniczka KU AZS PWSZ Racibórz, srebrny medal na Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym Seniorów w konkurencji 100 m ratownik open oraz srebrny medal 50 m holowanie manekina.
– Patryk Ogonowski – zawodnik MKS Sparta”Kuźnia Raciborska, srebrny medal Mistrzostw Świata U-18, brązowy medal na Mistrzostwach Europy U-18 i złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 73 kg),
– Wojciech Wajda – zawodnik KS Łamator Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 66 kg),
– Patryk Grzegorzewicz – zawodnik MKS-SMS Victoria, Racibórz brązowy medal w biegu na 300 m i srebrny medal w sztafecie 4×100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,
– Julian Stencel – zawodnik MKS Sparta Kuźnia Raciborska, złoty medal na Mistrzostwach Polski U-15 w Ju Jitsu (Ne Waza 45 kg).

Nagrody prezydenta:
– Jakub Majdański – zawodnik MKZ Unia Racibórz, złoty medal w zapasach stylu klasycznym Ogólnopolska Olimpiadzie Młodzieży,
– Piotr Stolarczyk – zawodnik MKZ Unia Racibórz, srebrny medal w zapasach stylu klasycznym Ogólnopolska Olimpiadzie Młodzieży,
– Patryk Gołuchowski – zawodnik LKS Dąb Brzeźnica, brązowy medal w zapasach w stylu wolnym w Pucharze Polski Juniorów.

Nagrody starosty dla trenerów i osób działających na rzecz sportu:
– Piotr Szczeponiok – trener zapasów w stylu klasycznym w klubie MKZ Unia Racibórz,
– Maria Gawliczek – trener pływania w klubie MKS=SMS Victoria Racibórz,
– Rafał Bałys – trener pływania w klubie MKS-SMS Victoria Racibórz,
– Piotr Morka – trener lekkiej atletyki w klubie MKS-SMS Victoria Racibórz,
– Paweł Kędzior – trener lekkiej atletyki w klubie MKS-SMS Victoria Racibórz,
– Joanna Skalik – trener lekkiej atletyki w klubie MKS-SMS Victoria Racibórz,
– Paweł Drzeżdzon – trener zapasów w stylu wolnym w klubie LKS Dąb Brzeźnica,
– Michał Grzeszczuk – trener zapasów w stylu wolnym w klubie LKS Dąb Brzeźnica,
– Mateusz Wanke – trener zapasów w stylu klasycznym w klubie MKZ Unia Racibórz,
– Maciej Kriwienok – trener w klubie MKS Sparta Racibórz,
– Michał Musioł – trener w klubie KS Łamator Racibórz,
– Hubert Skornia – prezes klubu LKS Dąb Brzeźnica,
– Zbigniew Jezierzański – członek zarządu klubu LKS Dąb Brzeźnica.

Nagrody prezydenta dla trenerów i osób działających na rzecz sportu:
– Katarzyna Hyjek-Młynarczyk – trener lekkiej atletyki w ZSOMS w Raciborzu,
– Piotr Krużołek – trener pływania w ZSOMS w Raciborzu,
– Sylwia Bileńska – trener zapasów kobiet w MKZ Unia Racibórz,
– Piotr Żurawik – trener zapasów w MKZ Unia Racibórz,
– Ryszard Wolny – prezes i trener zapasów w MKZ Unia Racibórz,
– Kazimierz Stępień – trener lekkiej atletyki MKS SMS Victoria Racibórz,
– Tomasz Jabłonka – trener w KS Łamator,
– Sławomir Szwed – prezes i trener MKS SMS Victoria Racibórz
– Ludmiła Nowacka – MKS SMS Victoria Racibórz
– Zdzisława Karczewicz – MKZ Unia Racibórz,
– Grzegorz Frankowski – MKZ Unia Racibórz,
– Beata Szyjka – trener lekkiej atletyki w MKS SMS Victoria Racibórz.

Galę uświetniła prezentacja umiejętności zawodników raciborskiego Klubu Łamator, a także występu Zespołu Tanecznego Skaza. Wydarzenie zorganizowało miasto Racibórz oraz powiat raciborski.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here