Rudy: Zaatakował nożem interweniujących policjantów

Rudy: Zaatakował nożem policjantów

74-letni mężczyzna, który miał m.in. grozić pozbawieniem życia swojej córce, został tymczasowo aresztowany.

W niedzielne przedpołudnie kuźniańscy policjanci zostali wezwani na interwencję w miejscowości Rudy, gdzie starszy mężczyzna miał awanturować się, wyzywać i grozić pozbawieniem życia swojej córce.

- reklama -

Po przyjeździe mundurowych na miejsce zdarzenia, sprawca zamknął się w pokoju, skąd w dalszym ciągu groził pozbawieniem życia i zdrowia rodzinie, kierując swoją agresję także w stronę interweniującego patrolu.

Kiedy próby uspokojenia 74-latka spełzły na niczym, policjanci zdecydowali o wyważeniu drzwi do pokoju. Wtedy starszy mężczyzna zaatakował mundurowych nożem. Do pomocy funkcjonariuszom przybył dodatkowy patrol z raciborskiej komendy, który pomógł obezwładnić sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Rudy: 74-latek zaatakował nożem policjantów

74-latkowi przedstawione zostały zarzuty znieważenia oraz czynnej napaści na policjantów, a także znęcania się nad córką. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi więc w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj