Racibórz: Powiatowy Konkurs na Ozdoby Wielkanocne

0
konkurs_wielkanocny_muzeum
Powiatowy Konkurs na Ozdoby Wielkanocne.

Muzeum w Raciborzu organizuje kolejną edycję konkursu na ozdoby wielkanocne.

Muzeum w Raciborzu zaprasza do udziału w XIII Powiatowym Konkursie na Ozdoby Wielkanocne pod patronatem Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego i Prezydenta Miasta Racibórz Mirosława Lenka. – Liczymy, że w tym roku zainteresowanie konkursem będzie nie mniejsze jak w latach ubiegłych. Chcemy, by udział w konkursie przyczynił się do podtrzymywania dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Cieszy nas fakt, że na konkurs zgłaszanych jest coraz więcej prac wykonanych zgodnie z miejscowymi tradycjami – podkreśla muzeum

- reklama -

REGULAMIN

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz podopiecznych świetlic, domów kultury, stowarzyszeń i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Każdy uczeń może przedstawić na konkurs po jednej pracy w każdej z kategorii, wykonanej indywidualnie w dowolnej technice (szczególnie doceniane przez jury konkursowe są tradycyjne metody wykonania palm i jajek wielkanocnych – technika rytownicza, batikowa i oklejanie sitowiem oraz palmy przygotowane z tradycyjnych materiałów). Komisja w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Działu Etnografii, Działu Sztuki i Działu Oświatowego Muzeum w Raciborzu oceni prace w następujących kategoriach tematycznych:
A/ palma
B/ jajko wielkanocne
C/ kartka świąteczna
oraz w kategoriach wiekowych
A/ uczniowie klas I-III
B/ uczniowie klas IV-VII.
C/ uczniowie klas II-III gimnazjum

konkurs_wielkanocny_muzeum73Każda z prac powinna zawierać następujące, czytelnie zapisane dane: imię i nazwisko autora pracy, nazwę szkoły i numer klasy, imię i nazwisko opiekuna, numer telefonu szkoły lub opiekuna. Brak powyższych danych spowoduje jej odrzucenie.

Prace należy składać w Muzeum w Raciborzu, ul. Rzeźnicza 15 do 19.03.2018 r. w godzinach od 8:00 do 15:30.

Posiedzenie jury odbędzie się w Muzeum w Raciborzu w dniu 20.03.2018 r.

Uroczyste posumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie okolicznościowej wystawy nastąpi w Muzeum w Raciborzu, Gimnazjalna 1 w dniu 25.03.2018 r. (Niedziela Palmowa) o godz. 15:00, na które zapraszamy wszystkich uczestników konkursu i opiekunów.

Wystawa prac konkursowych będzie udostępniona zwiedzającym w terminie od 25.03. do 08.04.2018 r.

Zwrot prac konkursowych nastąpi w dniach 10.04-30.04.2018 r. Po upływie tego terminu prace przechodzą na własność Muzeum w Raciborzu.

Dodatkowych informacji udzielają: Julita Ćwikła i Iwona Mogielnicka tel. 32 415 49 01.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here