Jacek Wojciechowicz opuszcza Platformę Obywatelską. „Partia Schetyny nie jest moją partią”

Jacek Wojciechowicz opuszcza Platformę Obywatelską.
Jacek Wojciechowicz opuszcza Platformę Obywatelską.

Były wiceprezydent Raciborza i Warszawy po 17 latach członkostwa rozstaje się z Platformą Obywatelską. – Mimo że od dwóch lat państwo polskie jest niszczone przez Prawo i Sprawiedliwość, opozycji nie udało się ani zatrzymać tych szkodliwych działań ani zbudować realnej, dającej nadzieję alternatywy. Platforma nieudolnie próbuje zatrzymać złą zmianę. Bez szybkiej i radykalnej zmiany sposobu zarządzania i działania PO skazujemy Polskę na kolejne lata rządów PiS. Ja takiej chęci zmiany nie dostrzegam – podał Wojciechowicz w oświadczeniu.

- reklama -

Wszystkie te działania, a także wiele innych, powodują, że nie jesteśmy dziś nawet w stanie uzyskać takiego poparcia, jakie mieliśmy w przegranych wyborach parlamentarnych w 2015 r. Mimo tego fatalnego trendu długo liczyłem na nową politykę i jasną wizję władz partii. Wobec tego, że nic takiego nie nastąpiło, doszedłem do wniosku, że dziś nie ma dla mnie miejsca w tak zarządzanej Platformie Obywatelskiej – argumentuje urodzony w Raciborzu polityk w oświadczeniu, do którego dotarł portal 300polityka pl.

Wojciechowicz, który we wrześniu 2016 roku w kontekście afery reprywatyzacyjnej stracił stanowisko w stołecznym ratuszu, za kiepskie wyniki Platformy obwinia Grzegorza Schetynę, któremu brak umiejętności łączenia różnych środowisk. To w wyniku „czyszczenia szeregów” zmuszono do odejścia lub wręcz wyrzucono wielu zasłużonych ludzi takich jak Stefan Niesiołowski, Stanisław Huskowski, Jan Rulewski, Jacek Protasiewicz czy Jacek Kozłowski. Wojciechowicz nazywa szefa PO wprost „utrwalaczem” władzy PiS. – Odbudowanie pozycji i zaufania przez PO wymaga sprawnego działania i przedstawiania wyborcom konkretnych propozycji. Tymczasem przez ostatnie dwa lata byliśmy świadkami festiwalu potknięć i pomyłek, począwszy od niejasnego stanowiska w sprawie uchodźców, poprzez ustawę dającą ogromne prawa myśliwym czy wstrzymanie się przy ustawie o IPN. Czarę goryczy przerwało wreszcie skandaliczne głosowanie w sprawie skierowania społecznego projektu ustawy dotyczącej praw kobiet pod obrady komisji – dodaje.

Pełna treść oświadczenia w portalu 300polityka.pl

/ps/

fot. youtube.com

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. najlepiej niech WJ zaszyje się w mysiej dziurze, bo jak ktoś dobrze pogrzebie , to wyjdą niektóre głupoty za czasów jego raciborskiej v-ce prezydentury

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj